Návrhářky, které se nám líbily na sobotní prodejní akci Grace´n´Glamour, nejsou žádnými nováčky na české scéně. Ba naopak – všechny už toho mají za sebou tolik, že by to vydalo na pár stránek textu.

Začněme s Kateřinou Geislerovou. Přiblížit jste si ji mohli už prostřednictvím rozhovoru, kde komentuje svoji kariéru v Paříži, český módní průmysl i osobní styl. Kateřina Geislerová na Grace´n´Glamour nabídla svoji aktuální kolekci ´Arc, při jejíž tvorbě se inspirovala postavou Johanky z Arku. Jak už je pro tutu českou designérku obvyklé, i nejnovější řada hojně pracuje s drapérií a členěním, vyniká precizním zpracováním a vzorovanými materiály.

Druhá značka ze seznamu, Yana Thal, na Grace´n´Glamour nezaujala pouze modely, ale i vystavenou knihou Slečny. Unikátní publikace je zčásti ruční práce a pojí dohromady speciální příběhy osmi nezadaných a bezdětných žen, krásnou portrétní fotografii Dity Pepe a nakonec i šaty Yany Thal, které vznikly právě na základě hlavních postav. Autorky jsou součástí skupiny Pinkabinet, jejíž další tvorbu netrpělivě očekáváme.

 

1460294_633003040074961_1233708248_n

 

Nejmladší z námi vybraných designérek je Iva Burkertová, která tvoří pod značkou Odivi. Za svou relativně krátkou “kariéru” musela Iva překonat hned několik překážek – kvůli velkému zápřahu nestíhala školu, dlouho se snažila se zbavit nálepky “té, která dělá tylové sukně”. Byla to totiž právě Iva Burkertová, kdo před pár lety “zavedl do módy” nadýchané baletní sukýnky v cukrových barvách. Nyní má značka Odivi nastavený jasný kurz, který postupně směřuje k uznávanému labelu na pomezí street wearu a “vysoké” módy. V poslední kolekci hrají roli nejen výrazné střihy a mix materiálů, ale také potisk Ivou nafocených pivoněk, které symbolizují odvahu zkusit něco jiného, překročit hranice.

Ukázky tvorby vybraných návrhářek najdete v naší galerii.

Foto: Archiv značek