Dallasská výstava Oscar de la Renta

/ Redakce

Značka Oscar de la Renta se rozhodla uspořádat další retrospektivní ohlédnutí ve velkém stylu. Tentokrát prostřednictvím velkolepé výstavy v americkém Dallasu.

Prostory knihovny bývalého prezidenta Spojených států amerických George W. Bushe i Muzeum města Dallas jsou nově na několik týdnů zaplněny více než 60 manekýnami oblečenými do modelů, které tvoří ojedinělou výstavu oslavující pět dekád stylu.

Výstava předkládá všem zájemcům o historii tradiční večerní róby, které byly vyrobeny od roku 1967 až do současnosti. Ty jsou doplněny i o několik denních modelů, které tak doplňují jedinečnou kariéru talentovaného návrháře.

eye-oscar-exhibit10

 Se samotnou myšlenkou uspořádat takový typ výstavy, přišla paní Laura Bush, kterou Oscar během jejího pobytu v Bílém domě oblékal. V mnohem větším měřítku tak navazuje na úspěch výstavy American Icon pořádané loni v Arkansasu, již si nenechalo ujít přes 250 000 návštěvníků.

Těm, kterým se bohužel nepoštěstí být do 5. října v americkém Dallasu, musí postačit bohatá fotogalerie, která určitě stojí za zhlédnutí. Najdete v ní róby, jež oblékla například Hillary Clinton, Lynn Wyatt, Carolyn Farb nebo také Nancy Reagan.

Foto: Pinterest, WWD