David Sims: Britský talent módní fotografie

/ Redakce

Jako fotograf začínal v kultovních magazínech i-D a The Face. Jeho talentu si všiml i módní svět a do dnešní doby nafotil stovky módních kampaní světových značek. Seznamte se – David Sims.

S jeho fotografiemi se můžete setkávat na titulních stranách nejprestiznějších módních titulů. Před jeho objektivem pózovali topmodelky, herečky i herci, pro své kampaně si ho vybírají ty nejluxusnější značky. Britský fotograf David Sims je talent, kterých není mnoho.

David Sims

David Sims

Svoji kariéru začal David Sims jako asistant fotografa Roberta Erdmanna a Normana Watsona. Samostatně fotit začal v kultovních magazínech i-D a The Face, fotil módní kampaně i módní fashion story a do dnešní doby nafotil stovky reklam pro módní značky světových jmen.V roce 1994 i 1995 byl v Británii jmenován „Mladým fotografem roku“ v  Hyères International Festival of Fashion and Photography a od té doby má své stálé místo ve světě módní fotografie.

Kate Moss na titulní straně i-D

Kate Moss na titulní straně i-D

Mezi jeho klienty patří například značky Jil SanderMarc JacobsStella McCartneyGivenchyHugo BossLevi’sGapLouis Vuitton nebo Prada. Spolupracuje s prestižními módními magazíny, kde má na starosti fashion story, titulku i jednotlivé fotografie světových celebrit k rozhovorům.

Sasha Pivovarova pro Vogue US

Sasha Pivovarova pro Vogue US

David Sims je také podepsán pod novou kampaň značky Bottega Veneta. “Jsem velkým obdivovatelem Davidových fotografií. Mysleli jsme si, že právě jeho styl focení bude kompatibilní s grafickými prvky podzimní kolekce. S výsledkem spolupráce jsem extrémně nadšen,“ říká ke spolupráci kreativní ředitel Bottega Veneta Tomas Maier.

Jeho práce je zařazena do stálé expozice lonýnské Victoria and Albert Museum (V&A) a Tate Modern. David Sims žije s britskou umělkyní a designérkou Luellou Bartley a třemi dětmi v Cornwellu.

David Sims a Luella Bartley

David Sims a Luella Bartley

Zdroj: Pinterest.com