Denim hraje v létě významnou roli

/ Redakce

Džíny, sukně, šortky i bundy provází léto v našem podnebí absolutně každý rok. Denim se proto stává jeho velkou součástí, ať svítí slunce nebo prší. Pojďte svému šatníku dopřát pořádnou dávku džínoviny.

Denim je hodně věrný materiál. Vydrží dlouho, dobře se o něj pečuje a ledacos skryje. Stačí vybrat správný střih i odstín a naděláte v něm mnoho parády.

Vzpomeňte si na dětství a na tolik oblíbené a praktické „lacláče“. Laclové kalhoty jsou módním kouskem, který nikdy nevyšel z módy, a i když byly občas podpultovým zbožím, na trhu si své místo udržely. Nyní se vrací v plné polní a džínové lacle s krátkými nohavicemi by ve vašem šatníku rozhodně chybět neměly.

Mango

Mango

H&M přináší džínovou vestičku, která perfektně padne k jednobarevnému letnímu topu a šortkám, avšak je spíše módním doplňkem než praktickým oděvem.

H&M

H&M

Denim působí svěže i v kombinaci s bavlnou, čehož využila značka Marc by Marc Jacobs a přináší šaty s tříčtvrtečním rukávem a límečkem, které jsou „sešité“ z několika různých kousků látek působící lehce zmateně, avšak mající svůj přesný řád.

Marc by Marc Jacobs

Marc by Marc Jacobs

Topshop sází na více slunečních dní, a tak šaty z obchodu této značky využijete do vysokých letních teplot.

Topshop

Topshop

Chystáte-li se navštívit několik letních festivalů nebo plánujete vyrazit na příjemný výlet s přáteli, bude se vám hodit doplněk návrhářky Stelly McCartney, kterému rovněž nechybí denim. Stella však není jediná, která sází na džínovinu i v případě doplňků.

Stella McCartney

Stella McCartney

Celý denim outfit můžete doladit balerínami ve stejném džínovém duchu, které najdete například v obchodě značky Zara, a když budete šikovní, narazíte na laky na nehty vyhlížející rovněž stejným dojmem. Poradíme vám, orientujte se u značky L´oréal.

denim3

Foto: Pinterest.com; Archiv firem