Designblok je jednou z mála akcí, která si drží svůj status a tradici, která není narušována okolním děním a její skalní návštěvní se tak nemusí obávat, že by i letos o ni přišli. Jediné co se vždy mění je téma, které nás provází celou akcí. V loňském roce to byly Ikony a v tom letošním to je Dětství, které jsme každý prožili nebo prožíváme se svými dětmi. Proč právě Dětství?

“Dětství ve smyslu bezstarostnosti, rychlého střídání pocitů štěstí a smutku, který je rychle zapomenut. “Dětství, jako věk fantazie, která nás přenese do světa, kde je vše možné, do světa, kde jsme hrdiny přesně podle našich představ. A do světa věcí a skutků, které z nás ty hrdiny činí. A i když se Designblok bude tentokrát odehrávat především v centru velkoměsta, budeme místo ulic kráčet stezkami, kde svět je otevřený, barevný, krásný a plný očekávání. Do světa, kde vítězí láska, dobro a krása,“ vysvětlují kurátoři Designbloku Jana Zielinski a Jiří Macek.

Hlavní výstava Dětství, kurátorovaná Agnieszkou Jakobson, Tulgou Beyerle, Janou Zielinski a Jiřím Mackem, bude koncipována jako hra, kterou mohou hrát dospělí i děti. Hra, do které budou zapojeni evropští designéři, kteří ještě nezapomněli na to, jaké to je být dítětem.

Zástupci Designbloku nám odhalili i své dva vizuály, jejichž autorem je fotograf Salim Issa. Autorkou grafické podoby vizuálu je Martina Černá ze studia Imagery. Tváří Designbloku se stal unikátní bílý jelen – šestnácterák Mates, zosobňující čistou krásu a jedinečnost a rovněž číslo letošního ročníku.

Designblok Fashion Week má na svém vizuálu Aňu Geislerovou v šatech Moniky Drápalové. Ta se svou kolekcí Free Circles pro Rose&Mary získala Cenu šéfredaktorů Designbloku a poté zvítězila v kategorii Módní designér roku a Grand designér roku cen Czech Grand Design.

Foto: Archiv firem