Díl třináctý: Halloween

/ Redakce

Já jsem vždycky chtěla zažít Halloween, stejně jako Vánoce v New Yorku.

Halloween se slaví 31.října a přitom už v půlce září se tady všechno hemžilo dýněma, čarodejnicema, kostlivcema, pavoukama a tak dále. V podstatě neexistuje výloha, která by nepřipomínala strašidelný dům. Někdy mě to fakt až vyděsí. Nenávidím totiž pavouky a tuhle jsem koukala na jedny kozačky za výlohou obchodu s obuví a až po chvíli jsem si všimla, že tam jakože leze pavouk… Fuj, úplně jsem uskočila a až pak zjistila, že je umělej. Je to hnus…

A vůbec všechny domy, všechny dveře a okna jsou tu vyzdobené. Na oknech jsou nalepené čarodejnice, lebky se překříženými hnáty, vedle dveří stojí většinou smrtka nebo Frankenstein. Schůdky přede dveřmi jsou posázené svítícími dýněmi a okolo zábradlí je obtočené umělé podzimní listí. Když pak jdete domů v noci, můžete se pokochat i pohledem na fosforeskující kostry, které se mihotají ve větvích stromů. Samozřejmě taky sebou Halloween přináší nekonečné množství oslav, partys, večírků, maškarních. Firmy pořádají teambuildingy a na Time Square se hledá v převlecích jakýsi poklad.

Prostě Halloween je všude a když si jdete do obchodu koupit cokoli, nemáte šanci vyhnout se strašidelné tématice. Na tričkách jsou dýně a čarodějky, botám blikají oči, zmrzlina se prodává dýňová, stíny vás lákají obrázkem Halloweenského make-upu, bonbóny jsou pouze se strašáky a nevyhne se to ani M&M, vlastně ty jsou tím vším cáklí především.

Každopádně atmosféra je to vskutku příjemná. Sousedé se schází před svými domy a pomáhají si s přilepováním a přivrtáváním strašidel. Všichni mají otevřené garáže a hledají zaprášenou výzdobu, kterou pak připevňují, kam se jen dá. Děti kreslí křídami na zem strašáky a pak je skáčou. Na stromy podél Street a Avenue se už chystají světélka a celé to chytá příjemnou podzimní atmosféru, kterou navíc dokresluje nádherně zbarvený Central park. Kdyby se nejednalo o Halloween, ale byly by to Vánoční svátky, tak bych to musela přirovnat k té bláznivé komedii Vánoční prázdniny, kde se Chevy Chase snaží vyzdobit svůj dům světélky :-)

Myslím že podzimní New York je překrásný!

Mimochodem, u Rockefellera se už bruslí… A brusle jsou to jediné, co jsem si sebou nepřivezla. Takže tenhle zážitek si musím nechat ujít.

Pa, Vaše Liz

P.S. Stejně na nich neumím :-)

Foto: Liz, Pinterest.com