Diorova dívka: Komiks pro milovníky módy

/ Redakce

Možná, že si pod slovem komiks představujete Čtyřlístek, který jste četli jako malí nebo fantastické superhrdiny či temné padouchy v podání Batmanů, Supermanů či Spidermanů a tak trochu nad nimi ohrnujete nos. Komiksu teď ale na chuť přijdou i milovníci módy.

Grafická designérka a spisovatelka Annie Goetzinger je autorkou komiksu s názvem Girl in Dior, který právě teď vychází v anglické verzi a doslova uchvátil módní svět.

Girl-In-Dior

Diorova dívka je krásným příběhem o životě značky i samotného jejího zakladatele Christiana Diora. Ten je přiblížen díky fiktivnímu příběhu mladé novinářky Clary, která je nejprve najata, aby o nově vzniklém módním domě napsala a později se z ní stává diorova modelka i obdivovatelka. Právě Clara provází čtenáře po rušných chodbách módního domu, nahlíží do zákoutí i dobrodružství, jaká vysoká móda skýtá. „Mohla jsem mluvit o životě Christiana Diora od jeho narození až do smrti, ale mě zaujalo něco jiného,“ říká autorka komiksu. „Bylo to dobrodružství ve vysoké módě, které se odehrávalo v letech 1947-1957. Chtěla jsem mluvit nejen o osobnosti Christiana Diora, ale o celém světě a životním stylu, který vytvořil.“

image-1

Ačkoli se jedná o komiks, neztrácejí modely na své autentičnosti a jedinečnosti. Je tomu tak díky autorce Annie Goetzinger, která v mládí studovala módní kresbu a na rozdíl od jiných ilustrátorů komiksu, si dokáže pohrát s materiály. Pod jejíma rukama se látky dokonale vlní, lesknou se a na jejich záhyby si můžete pomalu sáhnout. A právě to dodává módnímu komiksu jeho jedinečnost.

DIOR-04Aheader1

Zdroj foto: NBM Publishing