Donna Karan odchází a Mario Testino bude fotit princeznu

/ Redakce

Donna Karan patří mezi nejvýznamnější návrháře v historii amerického módy. Tato ikona odstoupila z postu hlavního designéra společnosti Donna Karan International.

Donna Karan plánuje více se věnovat její společnosti Urban Zen a nadaci. Nicméně zůstane blízkým poradcem DKI.

Tato návrhářka vytvořila moderní systém oblékání pro řadu úspěšných žen a vše postavila na velmi úzkém vztahu se svými zákaznicemi. Donna rozumí ženám a její styl se stal rovněž inspirací pro mnoho návrhářů.

Donna Karan spoluzaložila společnost DKI společně se svým dnes již zesnulým manželem Stephanem Weissem a Takiyho Inc. v roce 1984. V roce 1996 se společnost DKI dostala na burzu a v roce 2001 akcie značky odkoupila společnost LVMH Moët Hennessey Louis Vuitton.

“LVMH a já jsme učinili toto rozhodnutí po hodně dlouhém rozhodování a sahání si do svědomí,” řekla Karan WWD toto úterý. “Došla jsem k názoru, že je čas na soustředění se striktně na svou firmu Urban Zen a uplatnit její nemalý potenciál. Chci naplňovat své vize v oblasti filantropie, soustředit se na obchod se zaměřením na zdravotní péči, vzdělání a zachování kultur. Po dlouhém zvážení je nyní ten správný čas, abych tento krok udělala. Jsem přesvědčena, že DKI má světlou budoucnost a silný tým na svém místě, “ dodala k odchodu z DKI Donna Karan.

Snad se tato návrhářka nemýlí a její módní odkaz budou její následovníci ctít a předávat dál.

makers-donna-karan-01

Slavný fotograf modelek a titulních stran předních módních časopisů Mari Testino bude o tomto víkendu fotit křtiny čerstvě narozené princezny Charlotte. Pro Maria to není první královské focení. Již v roce 2012 zvěčnil královský pár prince Williama a Kate při jejich zásnubách. “Jsem velmi poctěn, že mohu zdokumentovat tak důležitý okamžik královské rodiny. Rodiny reprezentující zemi, která mi tolik dala,” dodal Mario Testino.

5028-500w

Foto: Facebook.com