Dvojitá rychlopozvánka!

/ Redakce

Tento víkend je plný kulturních událostí a člověk by se měl nejlépe rozpůlit, aby vše stihl, tak jak si představuje.

Naše redakce se včerejší a dnešní den soustředí na prezentace podzimních kolekcí českých návrhářů, které probíhají v rámci první edice jarního Mercedes-Benz Prague Fashion Weekend. Pokud ovšem jde tato akce mimo vás, máme v záloze další tipy.

Ve stejných dnech jako MBPFW se totiž koná oblíbený Dyzajn Market, který končí až v 19h, tudíž máte ještě několik hodin na to, zajít si prohlédnout výrobky šikovných českých ručiček, jež se prezentují opět na Piazzetě Národního divadla. Nenechte si jít šperky, kožené kabelky, květinové čelenky nebo domácí dortíky, které vám vykouzlí úsměv na tváři a zaplní hladový žaludek.

I v neděli jsou k dispozici dílničky pro nejmenší, ve kterých si mohou vyrobit papírová zvířátka origami technikou. Nenechte si ujít stánek Limitovky, kde na vás čekají limitované edice od 18 českých a slovenských designérů.

11009995_828360920574494_7660466629032400285_n

No a pokud už máte tento víkend plno, poznačte si do kalendáře příští sobotu, 28. března. V ten den se totiž v Praze pořádá další ze série zajímavých akcí pod vedením Kamily Boudové, na kterou se můžete přihlásit zde.

Tentokrát se jedná o workshop, jež se bude týkat směru tzv. sustainable fashion neboli udržitelné módy. Na workshopu se seznámíte s teoretickými základy, vyzkoušíte si praktická cvičení otevírající obzory a rozšiřující limity.

O své cenné zkušenosti se s vámi podělí také Katarína Král stojící za projekty Fashion MAP, LOCAL ICONS nebo Czech labels&friends. Dále také Kamila Vodochodská, návrhářka a stylistka, která na workshopu povede skupinu “zodpovědných spotřebitelů”.

Foto: Facebook