Evropské destinace, které si v zimě zamilujete

/ Redakce

Vyrazit vstříc dobrodružství v zimě? Přinášíme vám tři evropské destinace, které jistě stojí za to v zimních měsících navštívit. Začněte balit!

Kodaň

Hlavní a největší město Dánska, a jedno z nejvíce cool měst v celé Skandinávii, byste určitě měli navštívit. Pro milovníky jídla můžeme uvést, že se zde nachází 15 michelinských restaurací, což je nejvíce v celé Skandinávii. Fanoušci designu si zase přijdou na své při návštěvách obchodů, muzeí, procházení se po ulicích, nebo pátrání po designových skvostech. Za zmínku stojí například nově otevřený hotel Sanders.

Tenerife

Preferujete raději exotičtější prostředí a přírodu? Zkuste Tenerife, ostrov věčného jara a největší Kanárský ostrov. Pár hodin cesty letadlem a čeká na vás klima, které je pro ty, kdo mají rádi teplo, velmi přívětivé a díky mořskému vzduch i zdravé. Kromě radosti ze slunečných dnů se můžete oddat surfování, užívat si procházky krásnou přírodou a samozřejmě ochutnat bohatou španělskou gastronomii.

Krakow

Druhé nejlidnatější město Polska, Krakow, leží přibližně 130 km od našich hranic s Polskem a patří mezi jedno z nejoblíbenějších turistických destinací v zemi. Pokud máte rádi romantická města, je zimní Krakow přesně pro vás. Nabízí historii, bohatý kulturní program, dobré restaurace, ale například i čokoládovny. Doporučujeme E. Wedel Chocolate Lounge!

Foto: Pinterest