Jsou tomu pouhé čtyři roky a několik dní, kdy jsme se dozvěděli o smrti nenahraditelného Alexandera McQueena. Historie se bohužel často opakuje a nyní obdobná tragédie zasáhla pozůstalé přítelkyně zpěváka Micka Jaggera a především nápadité návrhářky L´Wren Scott, které bylo pouhých 49 let.

Veřejným tajemstvím zůstala informace, že návrhářčin podnik má jisté problémy, a proto se také s největší pravděpodobností rozhodla zrušit představení své kolekce na týdnu módy v Londýně…

a2588870d61412d96ca7114be5a410a6

L´Wren Scott vyrůstala v Utahu, pracovala od mládí jako modelka a stala se obdivovanou kráskou přehlídek Thierry Mugler nebo Chanel. V devadesátých letech se přestěhovala do Kalifornie, aby si splnila svůj sen stát se stylistkou.

Následovala spolupráce s nejslavnějšími fotografy, kampaň pro nejprodávanější parfém svého času. Navrhla kostýmy pro filmy Diabolique, Ocean´s Thirteen a také dokument Martin Scorsese o skupině The Rolling Stones. Právě s jedním z jejích členů – Mickem Jaggerem – se dala v roce 2001 dohromady.

V roce 2006 vytvořila svoji vůbec první kolekci s názvem Little Black Dress. K oblečení se později přidaly doplňky, obuv i brýle. Její modely oblékaly největší celebrity, jako Madonna, Sarah Jessica Parker, Michelle Obama či Penelope Cruz. O 4 roky později zahájila spolupráci s Lancome, následovala kolekce kabelek a také práce na doplňcích pro Banana Republic.

Její kolekce se stávaly rok od roku propracovanější a L´Wren Scott si získávala čím dál více příznivců, její styl se začínal konkretizovat a být poměrně lehce rozpoznatelný. Jeho další případný vývoj ovšem přerušila dnešní smutná zpráva, která zasáhla nejen návrhářčinu rodinu, ale i celý módní svět.

Foto: Pinterest