Galerie Září vítá nový rok po boku Skrytých sil

/ Redakce

Pražská Galerie autorského šperku právě nyní přichází s první výstavou roku 2015, která nese název Skryté síly.

Pokud ještě nemáte plány na dnešní podvečer, máme pro vás jeden zajímavý tip. Jedna z pražských galerií totiž nově představuje práci dvou mladých a talentovaných šperkařek, jejich tvorba pro vás bude unikátním zážitkem.

hedden powers 1

Na výstavě s názvem „Hidden powers“ neboli Skryté síly se podílí Hana Polívková a Marcela Steffanová. „Tlak pražského velkoměsta vzbudil v Hance a v Máje touhu po přírodě a hledání síly, jak přežít v dravém městě.“

Hana má za sebou studium oboru zlatnictví-stříbrnictví, studovala na ústavu umění a designu v Plzni a před dvěma lety dokončila Vysokou školu výtvarných umění v Bratislavě. Na život v hlavním městě se posílila šperky z přírodnin.

hidden powers 2

Čerpá sílu z chorošů, ze kterých vytvořila náhrdelníky. Stejně tak ale piluje, brousí a leští drápy a zuby či amulety, které pod vrchní tvrdou ochrannou vrstvou skrývají měkký kožíšek příjemný na dotek.

Marcela se zase díky studiu na Technické univerzitě v Liberci, stáži ve Wroclavi a navazujícím studiu na Západočeské univerzitě v Plzni dostala blíže k vytváření šperků z drátů. Ráda tráví dny v lese, kde zachycuje splynutí svých náhrdelníků s okolím, což sama dokumentuje prostřednictvím originálních fotografií.

hidden powers 3

Galerii Září najdete na adrese Heřmanova 33, Praha 7 a konkrétně tuto výstavu lze navštívit do konce ledna vždy od úterý do pátku mezi 13. – 19. hodinou.

Foto: Archiv Galerie Září