Grace’n’Glamour navázala na tradici kultury odívání v Čechách

/ Redakce

V sobotu 31. května se hotel Mandarin Oriental Prague opět zaplnil osobnostmi české módní scény. Konala se tu již poněkolikáté módní akce Grace’n’Glamour a Iconiq u toho nemohl chybět.

Slunečné jarní počasí připomnělo, že je nezbytné osvěžit šatník sezónními kousky a vypravit se za českými tvůrci módy, šperků a doplňků, kteří na prodejní módní události Grace’n’Glamour již popáté osobně představili své nejnovější nápady.

V průběhu celého dne byly nádherné prostory hotelu i přilehlé zahrady svědkem události, která navazuje na tradici kultivovaného a nápaditého odívání v Čechách.

B_qaN-nF2WPtLC-tatMfDfz_228w9xWOTP5zj3VBsK4

Mezi vystavujícími se v tom nejlepším smyslu slova předvedly například návrhářky Josefína Bakošová se svoji značkou Chi-Chi, Kateřina Geislerová, Jana Minaříková, Iveta Pecuchová, Yana Thal či Zuzana Veselá. Jediným mužem prezentujícím módu byl tentokrát Ricardo Torini se značkou Ritore. Šperky představili Alena Heinrichová, Soňa Kabaň, Hany Koi, Nomio, Mirka Nováková/Soul Jewellery, Michaela Obersteinová a Eva Růžičková. Kabelky prezentovali Jiří  Skácelík a značka Franco Arazzi. Zajímavostí byly vtipné dřevěné doplňky značky BeWooden.

A co na akci říkal Iconiq? Líbily se nám šperky od Soňi Kabaň, byly decentní, velmi jemné a tématicky to byly rostliny – květy, listy…Soňa Kabaň vyrábí i na zakázku a vše je originál. Zaujala nás také práce Veroniky Bijok. Její tvorba byla laděna do hnědé a bílé, vše bylo jemné. Podle jejích slov se snaží o co nejjemnější modely.

Foto: Archiv