Hedvábí, kašmír, flanel, manžestr, polyamid a micro modal – to je nová Leeda

/ Redakce

Černá, bílá s akcenty zlaté, jemné přírodní odstíny s drobným potiskem, detaily v růžové, žluté a zelené.

Hedvábné košile, plisované sukně, kašmírové kabáty, ručně pletené svetry a variabilní šaty. V neposlední řadě boty. Návrhářky Lucie Kutálková a Lucie Trnková představily na Designbloku novou kolekci značky Leeda.

Souhrn materiálů, barev a typologie naznačuje, ale neprozrazuje. Fotografie Dušana Tománka už jsou sdílnější, to podstatné ale na vás čekalo během Designbloku v Openstudiu Šporkovský palác ve 3.patře v expozici slovenské značky Novesta.

Novesta je výrobcem obuvi, pro kterého vznikla kolekce bot Novesta by Leeda. Kolekce, se kterou se budete moci pod křídly Novesta seznámit, má vše na co jste si u značky zvykli. Ženskost, odvahu, jasný názor a pohodlnost. Výrazné střihy, grafické dekorace. Ty jsou nakonec charakteristické i pro kolekci obuvi Novesta by Leeda, která je nedílnou součástí aktuální kolekce. “Vznikly dvě řady gumové obuvi a bot vyrobených z kombinace usně a bavlny. Kolekce oděvů i obuvi spolu úzce souvisí. Například bavlna, která je součástí bot, byla použita na doplňky a zlatá useň v malých detailech oživuje části oděvů,” říkají obě Lucie, které při navrhování zejména gumových bot počítaly hlavně s jejich nošením ve městě. Holinky by Leeda jsou tak nízké až tříčtvrteční.

“Tříčtvrteční holiny z černobílé řady jsou jakoby obvázané stuhou, to tvoří jednoduché dělení boty i sklon horní linie. Tenisky mají skryté šněrování se zlatým detailem na špičce. Nízké holiny mají tvarovanou barevnou podešev do klínku a kopírují jednoduše tvar nohy. U tenisky je svrchní část boty z jednoho kusu usně ohnuté tak, aby se boty daly zavázat. Dají se nosit i nezavázané, protože bavlna pod usní je i tak pohodlně drží na noze.,” popisují boty samotné designérky.

Gumová obuv je vyrobena z velmi kvalitního přírodního kaučuku, neobsahuje zdraví škodlivé látky a tím nezatěžuje životní prostředí. Na rozdíl od PVC kaučuk i v extrémně chladných podmínkách zůstává ohebný a pružný. Jednotlivé páry obuvi jsou připraveny k prodeji nikoliv v tradičních krabicích, ale v barevných plátěných taškách s naléhavým vzkazem grafického designéra Maria Corradiniho: STEP ON NO PETS.

V prodeji budou koncem listopadu v pražském butiku Leeda. Na novou kolekci oblečení Leeda čekat nemusíte, již teď je k dispozici v butiku.

 

Foto: Dušan Tománek, šperky: Markéta Richterová / Blueberries, make up: Renata Zelinková, modelka: Klára K., foceno v prostorách kavárny I Need Coffee !

0 Comments

Leave a Comment