Hennessy Edition Particuliere

/ Redakce

Značka jedinečného koňaku Hennessy, jejíž tradice sahá až do roku 1765, se během několika desetiletí stala ikonou, symbolem a hlasatelem kultivovanosti a elegance. Jedním z důvodů je i nejvýznamější zásoba eaux-de-vie na celém světě.

Nyní ovšem přichází na trh s dalším skvostem, který tvoří limitovanou edici 30 kusů pojmenovanou Hennessy Edition Particuliere. Konkrétně se jedná o letité eaux-de-vie, jež v chráněném prostředí zrají déle než sto let, zářící v karafě z křišťálu Baccarat, ručně zapečetěné metodou baudruchage od značky Guerlain a převázané zlatou nití.

23601715

„Tyto eaux-de-vie patří již dlouhou dobu mezi mé osobní favoritky. Postupem času získlay mimořádnou vyváženost a ještě něco navíc. Toto jejich specifické kouzlo bych označil za určitý druh elegance. Věk je jen otázka času a čas je přímočará veličina. Stačí mít jen dostatek trpělivosti. Ale elegance se tak jednoduše nezíská – ta pramení z úplně jiné dimenze,“ vysvětluje Yann Fillioux, představitel sedmé generace tzv. master blenders značky Hennessy.

Další špetkou jedinečnosti je fakt, že pro celosvětový trh bylo vyrobeno pouze třicet karaf s touto vzácnou tekutinou. Už nyní se tedy jedná o výjimečný sběratelský kousek, jež bude v prodeji i v České republice, a to v jediném exempláři.

23601712

Foto: Archiv firmy