H&M Conscious Collection Exclusive

/ Redakce

Švédský řetězec H&M nezahálí a do obchodů nám právě v těchto chvílích posílá limitovanou edici Conscious Collection, jejíž tváří se stala francouzská herečka a modelka Vanessa Paradis. Tato kolekce se od ostatních počinů během roku liší především svojí filosofií. Na první místo řadí ochranu životního prostředí, tudíž všechny svoje modely vyrábí z recyklovatelných materiálů.

Součástí této kolekce je ovšem i její nadstavba – Conscious Collection Exclusive, která s sebou přináší doslova hollywoodské kouzlo. Obsahuje oblečení a doplňky pro ženy i muže. Starý Hollywood zažívá svůj comeback a právě jeho prvky, hodící se především na červený koberec, ples či párty, ožívají s jednotlivými kousky kolekce.

Bohaté na detaily, originální design, jednoduchý minimalismus a především dostupná cena. Všech těchto prvků využila během Oscarů i Helen Hunt, panenkovské tylové šaty zase oblékla herečka Tereza Voříšková na letošních Českých lvech a kolekci si nenechala ujít ani Iva Pazderková, která propadla malé starorůžové kabelce.

Líbí se mi, že má kolekce ryzí kouzlo a svůj styl, a také je vyrobena z udržitelných materiálů. Pro nás v H&M je přirozeností o recyklovatelnosti přemýšlet a mít to v srdcích při realizaci naší práce, zmiňuje Ann-Sofie Johansoon, ředitelka designu.

Modely jsou vyrobeny ze 100 % ekologicky udržitelných materiálů. Použita byla biobavlna, recyklovaný polyester, recyklovaný polyamid a tencel.

Starorůžové šaty v délce až na zem osloví elegancí z pohledu zepředu a přidají na dramatičnosti díky svým otevřeným zádům. Oblek s vestou, sako, kalhoty s vysokým pasem, overal i bílé volné kimono vás pro změnu osloví svým minimalismem, nadčasovostí a stanou se tak ideální investicí na dlouhá léta dopředu. Ve skupince doplňků mnohé jistě osloví zdobené čelenky, hranatá psaníčka i páskové střevíčky. Jsou totiž jako stvořené pro princezny. Letos poprvé jsou v nabídce i pánské modely, především stylové smokingy ve světlém i tmavém provedení, motýlci i módní obuv.

Do prodeje se tato kouzelná kolekce dostane přesně 4. dubna, k dostání bude ve 140ti kamenných obchodech po celém světě a také online v e-shopu. U nás se jí dočkáte pouze v Nákupní galerii Myslbek v Praze, Na Příkopech. Ovšem díky alespoň za to, jelikož kolekce stojí minimálně za podívání!

Foto: Ivan Navrátilík, Archiv firem