Iconiq News

/ Redakce

Světová legenda Madam Carven odešla v úctyhodných 105 letech. Módní návrhářka Frida Giannini se vdala, H&M představí novou řadu kosmetiky, Victoria Beckham touží se přiblížit obyčejným lidem a princátka se světu ukázala jako obyčejná milující sourozenecká dvojice. To je jen krátký souhrn dění.

Madame Carven

Toto pondělí navždy vyhasl život významné módní návrhářky, která stála po boku takových módních velikánů, jakými byli Christian Dior, Pierre Balmain a Hubert de Givenchy. V roce 1945 Madame Carven otevřela svůj módní ateliér a vytvořila tak silnou konkurenci Coco Chanel a Else Schiaparelli. Od těchto dam se lišila především tím, že jejím cílem bylo vytváření kolekcí pro ženy malého vzrůstu, kterým trpěla i ona sama. “Rozhodla jsem se tvořit haute couture oblečení v mé velikosti, protože jsem byla příliš “krátká” nosit výtvory předních návrhářů, kteří své návrhy směřovali k ženám tyčícím se k nebi,” prohlásila návrhářka v roce 1950. “Nicméně jsem chtěla udržet svůj osobitý styl – střízlivý, praktický a mladý, s mnoha prvky sportovních oděvů,” dodala Madame Carven. Její modely ráda oblékala například Edith Piaf, Leslie Caron nebo Michèle Morgan. Módní svět truchlí po této dámě, i když na druhou stranu ji život dopřál úctyhodného počtu let, kterých si užívala naplno. Odešla skutečná dáma, jakých na světě už příliš mnoho není.

Madame Carven

 

Frida Giannini

Módní návrhářka Frida Giannini na konci roku za trochu náhlých okolností opustila italský módní dům Gucci a to společně i se svým životním partnerem Patrizio di Marcem. V pátek se tato dvojice, která společně vychovává dceru, uzavřela manželství bez pozornosti médií. Jediné, o co se Frida podělila s okolím, byly její svatební šaty, které ji navrhlo duo návrhářů značky Valentino, které zároveň navrhlo šaty pro její dceru Gretu.

ATmaisonvalentino-instagram-1-vogue-8jun15-pr_b_320x480

Kosmetická řada H&M

Švédský módní řetězec H&M tentokrát nepřichází s kolekcí oblečení, ale představuje novou kosmetickou řadu, ve které najdete různé odstíny laků na nehty či rtěnek, nebude chybět ani make-up či řasenka. Vedle dekorativní kosmetiky se můžete těšit rovněž na řadu kosmetických pomocníků a kolekci vlasové péče. H&M se zkrátka nezastaví před žádným módním odvětvím a vedle oblečení a doplňků pro domácnost se posune zase o kus dál. Kosmetická novinka bude k dostání v H&M obchodech na podzim tohoto roku.

9205_PR_03_sRGB_300

Victoria Beckham

Již na našich facebookových stránkách jsme vás informovali o další značce, která bude na podzim spolupracovat s řetězcem H&M. Je jí značka Balmain a my se už nyní na limitované kousky těšíme. Nicméně krátce nato se objevila v médiích další zpráva o možné budoucí spolupráci s tímto švédským gigantem. Tuto možnost připustila současná ikona módního průmyslu Victoria Beckham, která projevila zájem dostat se do šatníků méně movitých klientů. S touto spoluprací má bohaté zkušenosti její manžel bývalý úspěšný fotbalista David Beckham, který doslova vytvořil revoluci v pánském spodním prádle. Který muž by nechtěl vypadat a nosit to, co božský David. Jestli se tak stane či nikoli není zatím oficiálně potvrzeno, ale jen podle vašich reakcí by to jistě byl pro H&M další veleúspěšný zářez.

Kromě toho Victoria projevila velký zájem o oblékání Hillary Clinton, které věří, že se stane příští prezidentkou USA. Jestli se tak stane a na svou inauguraci si oblékne šaty od Victorie Beckham, ukáže až čas.

11238216_838174982897610_5262438429291349966_n

Královský sourozenecký pár

A je tu zase horko kolem britské královské dynastie. Maminka nejmladší královské generace prince George a princezny Charlotte opět porušila tradice a sama (jako běžná maminka) vyfotila své dvě malé děti a s fotografií se podělila s celým světem. Děti působí naprosto uvolněně a přirozeně, což by možná před objektivem profesionálů tak rozhodně nebylo. Nicméně porušení přísných královských pravidel se neodpouští a jistě to uvnitř Buckinghamského paláce vře. A zde je to správné porušovat letitá pravidla nebo se chovat jako normální matka, si musí pro sebe říci každý sám.

11401524_839037312811377_7971577570270698566_n

Foto: Instagram.com; Facebook.com; Profimedia.cz