Inspirace módou z ulice

/ Redakce

Je pravdou, že během týdnů módy je ke zhlednutí spousta zajímavých modelů, které nás ani po jejich skončení nenechají ještě dlouho spát. Do popředí se ovšem poslední léta dostávají také fotografie outfitů, které oblékli návštěvníci jednotlivých přehlídek. Nejčastěji hlavně proto, že byli o poznání nápaditější a originálnější.

Po skončení fashion weeků tak vyvstávají na povrch fotografie, jež obletí celý módní svět. Společenské ikony, známé i méně známé, na nich zastupují trendy, které právě hýbou světem.

Ne jinak tomu bylo v únoru a začátkem března. Mnoho návštěvnic neodolalo mohutným kabátům s různými potisky a barvami. Anna Dello Russo zvolila světlý leopardí kabát, Miroslava Duma vsadila na oranžovočernou kostku. U kabátků ještě chvíli zůstaneme. V kurzu totiž také byly delší kabáty, které v podstatě sloužily pouze jakýsi „přehoz“ přes ramena v mrazivých dnech, ruce zůstávaly volné.

Milým překvapením bylo zakomponování bílého límečku od košile, který sehrál dokonalou kombinaci s barevnými svetříky, saky nebo bundičkami. Za povšimnutí také stojí barevnost. Dámy by se daly rozdělit na dvě skupiny. Méně odvážné zvolily odstíny tlumené růžové (kalhoty, čepice, kabelky, lodičky), druhá skupinka se nebála zářivých neonových odstínů – k vidění byly výrazné sukně, kožešiny, psaníčka i náhrdelníky.

Mnohé slečny myslely hodně dopředu a k zamezení bolavých nohou z dlouhého přehlídkového dne, obuly své nožky do pohodlných tenisek s různobarevnými tkaničkami.  V zimě musí za každou cenu přijít řada na čepice, letos se dávala přednost bavlně v různých barvách. Kam jinam si vzít své bílé střevíce? Jsou elegantní při každé příležitosti a ladí k úzkým džínům, sukni i punčochám.

A co říkáte na trend širokých kalhot, které dokážou zamaskovat nějaké to kilo navíc? Nejčastěji byly k vidění délky ke kotníkům nebo až na zem. Naše dnešní povídání zakončím zmínkou o rudé rtěnce, ta tvořila dokonalou tečku za celou řadou stejně půvabných modelů.


Foto: Media Set – úprava Monika Kolářová