Jak docílit minimalistického stylu

/ Redakce

Jak říkal architekt Ludvig Miles van Rohe “Less is more” čili méně znamená více. Pozor, nemluvíme ale o množství. Často se osobně s tímto výrokem ztotožňuji jako mnoho žen po celém světě, které též propadly jednoduchým liniím, čistým tvarům a módě, ze které sálá moderní architektura. Přesně tento koncept totiž platí pro všechny sféry minimalismu.

Osobně si myslím, že minimalismus se naučit nedá, buď jej máte v sobě a většinu života k němu tíhnete, nebo můžete mívat minimalistické tendence, které ovšem nenaplňujete s naprostým odhodláním.

Pokud jste mezi těmi, které tento styl touží poznat, inspirovat se jim a ano, třeba se pokusit i z tohoto stylu přenést něco do vašeho šatníku, můžete využít těchto užitečných tipů, které z vás vytvoří tu správnou „minimal lady“ jakou je Victoria Beckham.

Victoria Beckham

Victoria Beckham

Základní barvy
Barvy minimalismu se pohubují někde mezi bílou, černou a šedou. Počítají se zde i všechny odstíny neutrálních barev jako béžové a krémové odstíny. Nevylučuje to ale používání barev! Minimalismus se především ukrývá v samotném střihu a tvaru, čili se nemusíte bát vzít si elektricky modrý overal, nebo broskvový top.

basic outfit

Vzory a textury
Co se týče vzorů, minimalistické ženy se drží největší múzy: proužků. Když se to ale vezme v širším pojetí, můžeme do výběru zahrnout i vzory geometrické a pokud se jedná o jeden kousek, tak rovněž abstraktní a zvířecí.

V rámci textur je minimalistům otevřeno mnoho dveří. Kožich, strukturovaná látka či kůže dodají minimalistickému stylu ten správný ráz. Držte se pravidla: stačí jeden výrazný kousek.

rihnstones

Detaily jsou nejdůležitější!
Minimalismus nedává nálepku, konec všemu, co se třpytí. Právě naopak, můžete s nadhledem užívat všechny metalické barvy a dokonce i decentně a symetricky kamínkované halenky. Stačí se opět držet pravidla jeden výrazný, nezvyklý kousek pro celkový outfit.

Foto: Profimedia.cz; Pinterest