Jak na dokonalý zimní interiér

/ Redakce

V posledních dnech se zima chvílemi objeví, poté zase zmizí a nám všem tak zbývá toto nevyzpytatelné podnebí tolerovat. Pravou zimu si ale můžeme přivést do domácnosti (a tím nemáme na mysli vypnout topení), ale prostřednictvím důvtipných doplňků a detailů, které evokují zimní atmosféru, teplo a pohodlí domova, která je v zimě zkrátka nepostradatelná.

1. Lampa dodávající atmosféru

Jednoduchou cestou jak si zútulnit zimní domácnost a dodat jí tolik potřebné teplo je správný výběr stínidel. Pocitu sálajícího tepla docílíte tmavými stínidly lamp. Pokud máte navíc tvořivou duši, můžete vnitřky stínidel vypolstrovat zlatou folií, která dodá stínidlu neskutečně rafinovaný dotek.

1453505096-hbz-winterfy-tips-the-aestate

2. Doteky zlata

Zlaté detaily v podobě rámu zrcadla umístěného nad krbem, nebo šarmantními zlatými příbory na prostřeném stole, jsou pro zimní období plné opulence ideální.

1453505092-hbz-pinterest-winterfy-tips-mydomaine

3. Vrstvené koberce

Co se týče trendů letošní zimy tak jsou to navrstvené koberce. Tato neobvyklá dekorace dodá místnosti jistý „pohyb“ a nevídanou originalitu. Zkrátka a dobře, můžeme-li se navléct jako „cibule“ v zimě my, co nezkusit aplikovat podobný princip do interiéru? Zaručeně to funguje!

1453505094-hbz-winterfy-tips-stylemepretty

4. Sametové detaily

Dalším z trendů je bez pochyb samet. Textilie dávných šlechticů a císařů je hitem, který si nemůžete nechat ujít. Zkuste jej přidat do interiéru v podobě polštářů, nebo stínících záclon. Nepřehlédnutelnou se poté stane například sametová sedačka, nebo lehátko.

1453505100-hbz-winterfy-tips-sheer-luxecom

5. Venkovní pohoda

A pokud je tak teplo, jako je tomu v dnešních dnech, poté nesmíte propásnout dekorování terasy, či zahrady, která vám poslouží jako místo setkání s přáteli například pro posezení u otevřeného ohně.

1453505106-hbz-pinterest-winterfy-tips-marthastewartcom

6. Kožešiny

Pokud hledáte prvek přepychu a luxusu, který vám na druhou stranu nevyprázdní peněženku, poté zvolte dekoraci v podobě textilních (nebo i pravých) kožešin. Ty můžete naaranžovat třeba na kuchyňské židle, gauč nebo postel. Výsledek bude neodolatelný!

1453505090-hbz-pinterest-winterfy-tips-sfgirlbybay

7. Krb se svíčkami

Krb je prestižním „doplňkem“ jen málokteré české domácnosti. Pokud po něm ale těžce toužíte, neváhejte si vytvořit krb, ve kterém budou sálat velké svíčky. Dodají stejnou atmosféru jako klasický krb.

1453505105-bloodchampagne

Zdroj: Pinterest, Tumblr