Jak nosit hodinky

/ Redakce

V éře mobilních telefonů sice hodinky tak trochu ztratily svou prvotní funkci, tedy být ukazatelem času, ale o to více se staly šperky, které je třeba umět nosit.

39847bd5f92c8d0ead3d64df16ad5873I když jsou dnes hodinky spíše okrasou než praktickým doplňkem, jejich výběr má určitá pravidla která byste jako nositelka měla ctít.

Příležitost
Různé hodinky se hodí k různým příležitostem. Je asi jasné, že si do společnosti nevezmete plastové sportovní hodinky a naopak do posilovny nevyrazíte s těžkým zlatým ciferníkem, ale o hodinkách byste toho měli vědět ještě daleko víc. Ideální velikostí ciferníku je 31mm, takové hodinky působí na zápěstí velmi žensky a nepřehlédnutelně. Takové hodinky se hodí jak pro běžné nošení, tak také do společnosti. Hodinky s drobnějším ciferníkem působí méně nápadně a proto jsou ideální například k večernímu outfitu nebo do společnosti a klidně i k velké večerní. Naopak větší hodinky, které mají kolem 40mm,  působí neformálně a tak trochu méně žensky, což se většinou hodí pro pánský či sportovnější styl denního nošení.

516a67dd697b5963153c60279a0c0fc8Jedny nestačí
Stejně jako u šperků se vyplatí mít alespoň dvoje hodinky. Jedny elegantní do společnosti a druhé na běžné nošení. Milovníci tikajících šperků jich ale zpravidla mívají mnohem více, pro každou příležitost jiný tvar i materiál. Právě materiál toho o hodinkách řekne stejně tolik, jako jejich tvar. Nebudeme mluvit o hodinkách určených na sport, které jsou samostatnou kapitolou. I v běžném denním životě je zapotřebí rozlišovat materiál a také příležitost. Hodinky z nerezové oceli působí moderně a okázale, nikdy ale nebudou tak elegantní jako hodinky zlaté či stříbrné. Ciferník osázený diamanty vás pak ozdobí jinak než zářící zirkony.

5f5362806851c67f3e1d4437e5aeb8e5Hodinky se mohou na vašem zápěstí stát solitérem, ale také mohou doplnit vaše oblíbené šperky a stát se skvělou tečkou. I to by mělo být kritériem pro jejich výběr. Luxusní, designově vytříbené nadčasové elegantní hodinky z kvalitního materiálu se nejčastěji budou nejlépe vyjímat jako solitér nebo doplněny o stejně kvalitní šperky v podobě prstenů a minimalistických náramků. Naopak moderní, levnější a třeba i barevné kousky z netradičních materiálů, jsou ideální ke kombinování se záplavou dalších šperků. A léto, to je hlavně o hraní a dobré zábavě a ta by měla být vidět i na tom, jak a s čím takové hodinky nakombinujete.

Zdroj foto: Pinterest.com, Casio, Calvin Klein