Jak pečovat o své vlasy po létě

/ Redakce

Horké dny plné slunečních paprsků společně s mořskou vodou dokáží z krásných vlasů udělat krepatou kštici s vysušenými konečky. Jak navrátit vlasům zpět jejich pružnost a sílu jsme si popovídaly s kadeřnící Petrou Měchurovou.

Vlasy jsou po létě unavené, vysušené a často i poškozené. Potřebují okamžitou pomoc, a tak není dobré otálet moc dlouho, vlasy by měli být připravené na blížící se podzimní výkyvy počasí. Co všechno vlasy potřebují a jak o ně nejlépe pečovat nám poradila kadeřnice Petra Měchurová: „Po dlouhodobém slunění je nejlepší zkombinovat výživnou péči a lehké zastřižení konečků vlasů podle stupně jejich poškození. Jednou z možností je podstoupení vlasového obřadu, který vlasy zregeneruje a znovu aktivuje.“

Vlasové obřady po létě patří v kadeřnictvích mezi nejžádanější služby. „Je to takový balíček služeb, nejenom že podstoupíte speciální program šitý přímo na míru dle stavu vašich vlasů a pokožky, získáte rady jak pečovat o své vlasy a obdržíte doporučení na další péči, ale i podstoupíte relaxační zážitek, který aktivuje všechny vaše smysly,“ vysvětluje Petra Měchurová.

Petra upozorňuje i na často podceňované přípravky na rozčesávání vlasů. Především nyní v letních a následně i podzimních měsících, kdy jsou vlasy vysušené a hrubé, se vyplatí používat tyto přípravky a vlasy zbytečně při rozčesávání netrhat. „Pravidelným rozčesávání každý den a to od konečků postupně k hlavě si udržujete vlasy krásné a plné lesku, doporučuje Petra Měchurová.

Častým problémem po létě je i barva vlasů, která se v letních měsících mnohem rychleji vymývá. „Můžete své vlasy častěji barvit nebo vyzkoušet přeliv, oživíte tak zašlou barvu a dodáte vlasů lesk,“ dodává Petra Měchurová. Jestli patříte k majitelkám světlejších vlasů, tak máte výhodu. Současné trendy, různé techniky ombré upravují vlasy tak, že vypadají přirozeně vyšisované od sluníčka. S vlasy skutečně vyšisovanými od sluníčka tak uspějete. Stačí si jen u kadeřníka nechat upravit odrostlé kořínky.

Petra Měchurová je jediná žena, která je nositelkou nejvýznamnějšího kadeřnického ocenění GRAND TROPHY.  A nyní přichází další úspěch, a tím je samotná nominace na prestižní titul Best Avant–Garde s kolekcí Animals.

Foto: Archiv Salonu Petra Měchurová