Jak se starat o vlasy při tepelné úpravě? Tužidlo vyměňte za ochrannou péči!

/ Redakce

Finální tepelná úprava vlasů je pro naši kštici dost náročná. Mnohé z nás si ale ráno bez kulmy či žehličky neumí představit, a právě pro ně máme pár tipů, jak vlasy upravit bez zbytečného ničení vlasu. 

Rozčesání je základ 

Pokud si ráno vlasy párkrát prohrábnete hřebenem, a zbytek necháte na žehličce si kulmě, nebudou řádně prožehlené, navíc budete muset prameny přežehlit několikrát, což vlasům neprospěje. Vzniklé uzlíky žehlička na vlasy ještě k tomu přetrhá. Vlasy tedy důkladně pročešte a rozdělte spíše na menší prameny, které stačí jednou přejet žehličkou a je hotovo. 

Mokré vlasy nikdy nežehlete 

Před žehlením či kulmováním musí být vlasy dokonale suché. Po mytí je tedy od kořínků po konečky důkladně vyfénujte, a až poté se pusťte do větších úprav. Pokud žehličku použijete na mokré nebo vlhké vlasy, riskujete krepatění, nebo dokonce spálení vlasů. Oba tyto závěry jsou nevratné. Navíc se může vlas dokonce zlomit. 

Ochrana místo tužidla 

Horko, které žehlička na vlasy nebo kulma vyvíjí, je značné, tím pádem doporučujeme do vlasů vetřít ještě ochranný přípravek pro tepelnou úpravu. Takové přípravky vlas zjemní, chrání před horkem a zjednodušuje česání. Přípravky na trhu najdete v různých formách od lehkých emulzí a sprejů, přes mléka, krémy až k olejům. 

Pokud potřebujete, aby účes vydržel celý den, jistě použijete stylingový přípravek, třeba ve formě tužidla či laku. Pokud se bez toho neobejdete, počkejte s jeho aplikací až po tepelné úpravě. Vlas by poté ztvrdnul, byl neohebný, těžký a snadno se lámal. Nejvhodnějším řešením je použít ochranné přípravky, které slouží také jako fixátor účesu. Ty jsou na tepelnou úpravu přizpůsobené a zbytečně vlas nezatěžují.