Jak si doma uklidit? Přečtěte si naše tipy

/ Redakce

Jarní úklid. Děláte, neděláte? Někdo ho zvládá sám, někdo má pomocníka a někdo ho raději ignoruje. S našimi tipy vás ale jarní úklid bude bavit!

Pokud se pustíte do jarního úklidu, vyhraďte si na něj zhruba týden a ukliďte opravdu důkladně a zodpovědně celý byt. Dělat něco jen tak na půl nemá příliš smysl. A jaký je tedy týdenní plán?

Pondělí:

Jako první byste prý měli uklidit místa, která máte neustále na očích a jste s nimi v denním kontaktu. Jsou to skříň, pracovní stůl a předsíň. Přeplněný šatník vám denně ubere několik minut času. Když oblečení vytřídíte, hned se vám bude lépe dýchat. Opravdu staré a zničené věci dejte na charitu, lepší kousky prodejte do second handu. Z pracovního stolu vyhoďte všechny staré a nepotřebné papíry a dokumenty, z šuplíků vyházejte všechno co do nich nepatří a věci, které tam mají zůstat, přehledně srovnejte. Uvidíte, že se vám na čistém stole bude hned lépe pracovat. Z předsíně odneste všechny zimní bundy, kabáty, teplé boty, čepice a šály a ukliďte je do šatny. Na věšáku nechávejte každému z rodiny vždy jen tu bundu, kterou momentálně nosí. Všechno zbytečné haraburdí, které se válí na botníku, buď ukliďte na své místo nebo nekompromisně vyhoďte.

Úterý:

Tento den byste se měli věnovat koupelně. Tuhle místnost využíváme vždy ke konkrétním účelům, proto sem nosíme věci, které ale nikdy nezmizí a pak je plná zbytečností a věcí, které nepoužíváme. Z koupelny vyneste všechny věci a roztřiďte je na hromádky. Například šminky, produkty do sprchy, laky na nehty, voňavky, deodoranty atd. Z hromádek pak vyhoďte všechny produkty, které nepoužíváte, jsou staré nebo téměř prázdné a vám je jen líto je vyhodit. V koupelně byste měli také investovat do propracovaných úložných prostorů. Nakupte různé košíčky a krabičky, každá věc pak bude mít své místo.

Snímek obrazovky 2016-04-04 v 17.51.02

Středa:

Středu si vyhraďte na úklid ložnice, kuchyně a jídelny. Z ložnice odneste všechno, co narušuje spánek. Na podlaze, na komodách a na nočních stolcích by neměl být žádný nepořádek a na posteli mají zůstat jen peřiny a polštáře. V nočním stolku byste měli mít pouze kapesníky, knihy a další věci, které v posteli potřebujete. Všechno ostatní musí nekompromisně pryč.

Snímek obrazovky 2016-04-04 v 17.51.38

Čtvrtek:

A jak na kuchyň? Spousta z nás má tendence na kuchyňské lince skladovat všechny možné spotřebiče, protože jsme líní je vytahovat ze skříněk. Jenže když dáte z linky všechny zbytečné věci pryč, hned se vám bude lépe pracovat. Z kuchyně pak samozřejmě vyházejte všechno, co nepoužíváte, je staré nebo rozbité. Vezměte to šuplík po šuplíku, skříňku po skříňce, ať na nic nezapomenete. Pak se vrhněte na spíž a ledničku. Uklizené místo samozřejmě vždy hned umyjte.

Snímek obrazovky 2016-04-04 v 17.50.21

Pátek:

A nakonec obývák. Tohle je středobod snad každé domácnosti, skladujeme tu opravdu všechno možné. I odsud vyhoďte všechno, co sem nepatří, je staré, rozbité nebo to nepoužíváte. Věci, které používáte jednou za čas (stolní hry, filmy na DVD, cédéčka), ukliďte do krabic a ty dejte do skříně. Krabice nezapomeňte nadepsat, je to velmi praktické. Vyhoďte všechny staré časopisy, stejně už je nikdy číst nebudete. Na konferenčním stolku nemějte zbytečně moc dekorací, pak se tam už nic nevejde. Pořádek v obýváku (a samozřejmě v celém bytě) se snažte udržovat.

Foto: Instagram @homes