Jak si prodloužit letní opálení

/ Redakce

Léto jste strávili chytáním bronzu a teď, když se počasí chýlí k podzimu, o něj nechcete tak rychle přijít? Pak právě pro vás máme několik fíglů, aby letní opálení vydrželo co nejdéle.

012c46d49ba8f86702ec88efee8f8915Hydratujte
Tím nejdůležitějším co pro svoji pokožku můžete udělat, je hydratovat ji. Proces obnovy kůže trvá 28 dní, ale díky dostatečné hydrataci můžete tento proces ještě prodloužit a tím si letní opálení užít mnohem déle. Nic ale není bez práce a tak je důležitý nejen dostatečný pitný režim, tedy asi 2 litry tekutin denně, ale také dostatečná hydratace zvenčí. Ideálním produktem jsou tělové oleje, ty totiž dokáží kůži hydratovat až 10x intenzivněji než tělová mléka, dobře se o vás postarají také tělová másla.

Stop horké vodě
Milujete-li horkou koupel, pak si ji budete muset nějakou dobu odpustit. Horká voda totiž vysušuje a zvláště pokud ji zkombinujete se používáním sprchových gelů a koupelových pěn. Mnohem méně agresivní je voda o teplotě 37 stupňů. K mytí si pak raději pořiďte sprchové hydratační krémy.

Jemný peeling
Možná se zuby nehty bráníte peelingu, protože si nechcete svoje opálení obrousit, ale věřte, že děláte chybu. Díky jemnému peelingu obrousíte mrtvé buňky na povrchu a pleť naopak oživíte a opálení rozzáříte. Používat jej ale stačí jen jednou za dva týdny.

Zdroj foto: Pinterest.com, archiv firem