Jak udělat ten nejlepší první dojem

/ Redakce

Čeká vás rande, pracovní pohovor, seznámení s partnerovou rodinou…? Prostě událost, kdy se chcete ukázat v tom nejlepším světle? Poradíme vám, jak na cizí lidi zapůsobit a udělat skvělý první dojem.

Sebevědomí

Když přijdete mezi cizí lidi, rozhodně se nehrbte, nedávejte ruce přes prsa. Stůjte rovně, ruku pořádně stiskněte, při seznamování stůjte. Chovejte se sebevědomě, ale ne arogantně.

Mluvení

Když budete něco vyprávět nebo vysvětlovat, mluvte pomalu, v klidu si rozmyslete, co chcete říct. Dělejte pauzy, zapomeňte na slova jako “ehm”, “no” a podobně. Usmívejte se a poslouchejte, co vám říkají druzí.

Vzhled

Zaměřte se také na to, jak vypadáte. Na pohovor asi nepůjdete v minisukni a v halence s výstřihem. Oblečte se pohodlně, ale elegantně. Zapomeňte na extravagantní oblečení i přehnané líčení.

Psychika

Co je asi nejdůležitější, je dobrá nálada. Pokud půjdete někam naštvaná a rozladěná, nikdy dobrý dojem neuděláte. Buďte milá, usměvavá, příjemná. Uvědomte si, že nejde o život a když nedopadne schůzka podle vašich představ, svět se nezboří.