-->

Jak vypadala druhá polovina módního týdne v New Yorku?

/ Silva Arsenie

New York Fashion Week je pomalu u konce. Jak vypadala jeho druhá část? Byla lepší než ta první? Co se komu povedlo a co bylo naopak propadákem?

The Row

Monochromatické looky, jemné barvy, feminní střihy a dokonalá souhra materiálů. Přesně taková byla kolekce The Row. Hlavní prvky tvořila vlna, kůže, denim, samet a v neposlední řadě pásky. Ty vytvářely kabátům ještě více ženskou siluetu. Velký ohlas sklidily sestry Olsenovy také za výběr modelek,  kterým bylo 30+. Konečně pořádný důkaz toho, že věk nemá hranice.

therow

Michael Kors

Kromě jediných dvou modelů tu nebylo nic, co nás na přehlídce Michaela Korse zaujalo. Snad jen snaha o dobré gesto. A to v podobě plus size modelky Ashley Graham. To ale nefunguje, když máte nesedící šaty a v závěsu za vámi jde nejsledovanější modelka Bella Hadid.

Bez názvu-1

Prabal Gurung

Další z designérů, který zpopularizoval trička s názorem. Přidal se k Marii Grazii Chiury a podpořil nejen feministky a uprchlíky, ale i sebelásku k jakémukoliv tělu. Tady byla na rozdíl od přehlídky u Korse Ashley Graham modelkou na svém místě. Stejně jako zbytek povedené a rozmanité kolekce.

prabul

Yeezy 

Celá přehlídka Yeezy se nesla ve znamení hned několika premiér. Absolutely no social media, tak znělo upozornění před vstupem na Yeezy Season 5. Žádný live stream, videa, nebo fotky. Překvapením byla i lokace – na Kanyeho poměry až nečekaně “normální”. Svou premiéru tu měl i denim. Ten se v Yeezy objevil úplně poprvé, stejně tak jako loose fit střihy, modelka v hidžábu, nebo snakes boots. A vyplatilo se. Season 5 byla označena za jednu z nejlépe vypadajících kolekcí doposud. A my musíme souhlasit.

kny

Foto: WWD