Jarní trend: zkrácené topy

/ Redakce

Jedním ze společných prvků, které se objevily při prezentaci kolekcí jaro/léto 2013, byly krátké topy končící těsně nad linií pasu. Často doplněné o vzdušné sukně nebo kalhoty zlehka evokovaly 90. léta, kdy byl tento trend nošen mnohem odvážněji.

Když podzimní přehlídková mola zaplavila celá řada krátkých topů různých střihů, materiálů a barev, bylo jasné, s čímž se setkáme v obchodech o půl roku později. Versace, Prada, Charlotte Ronson, Mara Hoffman či Philosophy di Alberta Ferretti. Všichni zmiňovaní sáhli do útrob 90. let a oblibu krátkých topů přetvořili do umírněnější podoby. Ale dokázali se odvázat více, než tomu bylo v létě roku 2011, kdy svršky přesně kopírovaly linii pupíku a pasu. Proto zlehka tuším, že některým ženám z tohoto kousku v budoucím šatníku stojí hrůzou vlasy na hlavě a jsou přesvědčeny, že si tento módní výstřelek nemohou dovolit.

Myslím, že je zcela jasné, že si tento trend mohou vybrat spíše ženy s úzkým pasem a plošším bříškem, jelikož odhaluje opravdu hodně kůže. Pokud máte to štěstí, buďte odvážnější. Kombinujte výrazné krátké topy s volnější sukní nebo kraťasy. Můžete si dovolit střídat barvy, kombinovat materiály a užívat si obdivu druhého pohlaví.

Jestli jste ovšem konzervativnější nebo tak úplně nesplňujete kritéria pro nošení těchto druhů topů, nevěstě hlavu. Stačí si vybrat o něco delší svršek, nejlépe jednobarevný a přidat k němu jednobarevné kalhoty či sukni se zvýšeným pasem. S trochou šikovnosti neukážete přebytek kůže nebo případná kila navíc. A pokud se stále stydíte, máte další možnost. Co třeba na zajímavý top obléci lehce průsvitné bílé tričko a uvázat jej do boku na uzel?

Nezapomínejte, že tento trend není určen pouze pro teenagery, záleží pouze na vás, jak na něj vyzrajete. Zkrácené topy lze nosit elegantním způsobem. Stačí brát v potaz pouze svoji postavu. Odhalení přespříliš kůže by mohlo působit vulgárně. Je třeba jen sebevědomí a intuici, protože jen vy sama nejlépe víte, v čem se cítíte pohodlně a svůdně.


Foto: pinterest.com; WWD