Jaro velí minimalismus

/ Redakce

O jarních trendech bylo napsáno již mnoho. To letošní bude skutečně pestré, pokud tedy nějaké vůbec dorazí. O geometrických tvarech slyšíme na každém kroku, ale mnoho z vás řeší obavy, že právě pruhy či kostka není to pravé pro vaši postavu.

Vaše obavy je třeba odbourat. Je důležité si být naprosto jistá svým outfitem, jinak nikoho neohromíte. Vnitřní obavy a nízké sebevědomí se nedá skrýt ani v nejdražších šatech či botách na tom nejvyšším podpatku. Naštěstí i na to úžasní módní návrháři pamatují, a proto vymysleli minimalismus. Pokud nejste zrovna módní odbornice, nerada experimentujete a raději sázíte na nadčasovost a jistotu, pak minimalismus posuňte na první příčku vašeho stylu.

Módní svět zná hned několik královen tohoto stylu. Mezi ty zásadní patří bezkonkurenčně Jil Sander, Stella McCartney a Victoria Beckham. Tyto ženy jsou i osobními představitelkami minimalismu. Jil Sander na něj sází celý život a drží se tak na špici světové módy. Zkuste ji následovat a držet se pořekadla, že méně je někdy více. Nikdy ale nezapomínejte na syté barvy, které jaro symbolizují. Značka Gucci na sytých barvách a modelech sladěné striktně do jedné jediné postavila celou jarní kolekci. Nutné podotknout, že výsledek je dokonalý. I jindy velmi extravagantní Marc Jacobs se uchýlil k jednoduchosti a botám sebral dokonce jejich sexy vysoký podpatek a toto jaro vám dopřává eleganci a pohodlnost.

Minimalismus je sice minimální, ale rozhodně není nudný a unylý, ale dokáže být tajemný až dech beroucí. Užijte si ho, až vyjde konečně to netrpělivě očekávané slunce.


Foto: Archiv firem, beinstyle.cz, facebook.com