Je libo bílá, nebo černá krajka?

/ Redakce

Černá, nebo bílá? To je oč letošní léto běží… Zdá se, že se ani sami designéři nedokáží rozhodnout, jaká z barev je ta pravá. Jediné co je jisté je, že je jednou z nejlehčích látek vhodných právě na letní sezónu.

Látka mající původ v Benátkách v 16.století se v prvních třech stoletích vyráběla výhradně ručně! Taháním osnovních nitek dokázaly krajkářky dosáhnout dokonalé charakteristiky průhlednosti. Nicméně v osmnáctém století se dostala krajka také do pánských šatníků hlavně díky Ludvíku XIV. a jeho vzácnému krajkovému límci. Ovšem dnes se stala téměř exkluzivní ženskou látkou, která je synonymem luxusu a dobrého vkusu.

Screen Shot 2016-06-16 at 19.19.45Bílá krajka (často asociovaná svatebním šatům) je éterická a čistá, zkrátka jako sen, který zvolili pro tuto sezónu Elie Saab, Ermanno Scervino a Balenciaga.

Screen Shot 2016-06-16 at 19.19.29Černá krajka je zase typycká pro španělskou tradici.  Je smyslná a provokativní, a je neméně velkým symbolem ženskosti a provokace jako bílá krajka. V černé verzi si ji oblíbili také Givenchy, Saint Laurent a Lanvin.

Která je vašim favoritem? Za nás vítězí kombinace v podání Céline na kombinovaných šatech výstřihem do V!

Zdroj: Vogue