Jubilejní ročník Fashion For Kids přivítal hvězdné hosty

/ Redakce

Jubilejní, tentokrát již desátý ročník charitativní módní přehlídky Nadace Terezy Maxové, se nesl ve znamení vysoké elegance, módy a opravdu hvězdných hostů.

Nadace Terezy Maxové pořádá každý rok charitativní módní přehlídku, která se nese pokaždé v jiném duchu. Letošní ročník byl desátý – jubilejní, a tak bylo jasné, že hosty čeká něco opravdu vyjímečného.

Každý rok dává nadace  přehlídce do vínku konkrétní vzkaz. Tím letošním byl „WINGS OF HOPE“ neboli „KŘÍDLA NADĚJE“, který vyjadřoval zastřešující téma charitativní činnosti nadace. Ta se soustředí na projekty, které dávají dětem z ­dětských domovů naději na uplatnění v budoucím životě, a to zejména pomocí podpory vzdělávání, motivace a zajištění individuálního přístupu k dětem. Stejně tak podporuje i projekty, které dávají podanou ruku rodinám v tíživé situaci, kdy jim hrozí odebrání dětí do ústavu či šanci na lepší život matkám v Azylových domech. Jak uvádí Tereza Maxová, patronka Nadace Terezy Maxové dětem: „Pro nadaci je přehlídka Fashion For Kids vždy velkým svátkem pomoci a podpory, který pečlivě připravujeme po celý rok. Velmi si vážíme toho, že nás přijedou podpořit i zahraniční osobnosti, které se postaví za naše snažení a společně s partnery a dárci předáme opět významnou částku tam, kde citelně chybí.

Velkolepou módní přehlídku ve stylu „Great Gatsby“ kreativní ředitel italského Vogue L´Uomo – Robert Rabensteiner a nenechal nikoho na pochybách, že je profesionál na svém místě. Celkem se na mole představilo 35 nádherných rób světových značek Gucci, Lanvin, N21, Roberto Cavalli, J.P. Gaultier, Missoni či Giambatista Valli a mnoha dalších doplněny skvostnými luxusními šperky. Za Českou republiku byla v tomto víru toho nejlepšího ze světové módy představena tvorba Kláry Nademlýnské, Jakuba Polanky a Moniky Drápalové. Mezi přítomnými hosty nechyběla také šéfredaktorka italské Vogue Granca Sozzani.

Velkolepou show doplňovala skvělá scéna připomínající bar 30.let dokonce i s živým orchestrem a publikem. Modelky v čele s Karolínou Kurkovou chodily v doprovodu elegantně oblečených mužů mezi kterými nechyběl i tenista Radek Štěpánek. Své živé vystoupení měla v průběhu módní show i herečka Zuzana Stivínová, která kvůli němu přiletěla z New Yorku, kde žije.

Letošním exkluzivním hostem a pomyslnou třešničkou Fashion For Kids byla světová hudební legenda –  zpěvák a fotograf BRYAN ADAMS. Jeho vystoupení v rámci programu bylo mimořádnou událostí stvrzující jeho dlouhodobý zájem o problematiku opuštěných a ohrožených dětí v České republice. Bryan Adams v minulosti stál u samotného zrodu několika nadačních projektů a průběžně činnost Nadace Terezy Maxové dětem podporoval. Letos tak učinil nedávnou exkluzivní online dražbou své kytary a jím pořízené umělecké fotografie Terezy Maxové. Dražba kytary Bryana Adamse, umělecké fotografie Terezy Maxové a dvou vstupenek na letošní ročník Fashion For Kids vynesla celkem 217 500 Kč na podporu prevence proti nechtěnému odebírání dětí z rodin.

Hudební vystoupení Bryana Adamse bylo zážitkem, který ve všech hostech musel dlouho zůstat. Celé vystoupení bylo velmi komorní, Bryan Adams zpíval pouze s kytarou a na několik písní ho doprovodil klavírista. V sále bylo takové ticho, že by opravdu bylo slyšet i spadnutí špendlíku. Zazpíval své největší hity, zavtipkoval s publikem a dokonce byl i přídavek a já osobně jsem měla skoro slzy v očích.

Myslím, že letošní ročník Fashion for Kids se podařil jak nejlépe mohl a dal nejen přítomným hostům najevo,, že pomáhat má rozhodně svůj smysl. Všichni hosté i moderátorka Adéla Banášová vystoupili bez nároku na honorář. Akce v sobě tradičně vhodně skloubila přední autorské přehlídky světoznámých zahraničních návrhářů, atraktivní doprovodný program a také významnou finanční podporu charitativních aktivit nadace. Letošní ročník vynesl neuvěřitelných 10 446 617 korun. Celková suma, která se za deset let konání této akce vybrala, je 56 077 598 korun.

Foto: Kamila Písaříková, fotografie NTM/Bryan Adams, Karolína Kurková a Franca Sozzani/