Kate Middleton: Módní tour de Nový Zéland a Austrálie

/ Redakce

Třítýdenní turné Novým Zélandem a Austrálií prince Williama a půvabné Kate nebylo žádným tajemstvím. Tajemně mohl působit pouze šatník samotné vévodkyně, avšak i ten jsme měli možnost postupně odhalit.

Královská rodina zahájila svou cestu na vojenském terminále ve Wellingtonu 7. dubna 2014. Na tuto cestu s sebou vzali i nedávno narozeného syna George, kterému mimo jiné pořídili i speciálně vyškolenou chůvu. Malý George měl tak po celou dobu společnost svých rodičů nebo profesionálně připravené „náhradní matky“.

Kate si pobyt na Novém Zélandě i v Austrálii skutečně užívala. V doprovodu svého muže Williama se Kate zúčastnila závodů v jachtingu, ve kterých svého muže s radostí porazila, zahrála si kriket v kostýmku Luisa Spagnoli a navštívila spoustu zajímavých a důležitých míst zároveň. Nový Zéland i Austrálie spadají pod britské kolonie, a tak manželský pár přijel zastupovat královskou rodinu.

Diane vonn Furstenberg

Přistání na Novém Zélandě zahájila Kate v elegantním červeném dvouřadovém kabátku designérky Catherine Walker s broží ve tvaru kapradiny symbolizující Nový Zéland, kterou dostala od samotné královny a ve stejnobarevném kloboučku od Giny Foster. Být návrhářem oblečení, které nosí Kate Middleton pro oficiální příležitosti je nejenom obrovskou poctou, zároveň však jistotou, že se konkrétní model během několika hodin vyprodá po celém světě.

William-Kate- New Zealand

Jsou však i módní domy, které modely zaslané do Buckinghamského paláce s velkým zklamáním musely přijmout zpět. Patří mezi ně Megan Park či Scanlan Theodore. Návrhářce Megan Kate nechala vzkázat, že zůstanou v kontaktu, avšak pro tuto příležitost jí šaty jednoduše nepadly.

Oblékat se jako žena prince jistě není žádná lehká záležitost, královna navíc přikázala stylistce Angele Kellyové, která se stará vévodkyni o šatník, aby pro Kate vybrala modely v jejím stylu, avšak více konzervativní. Při její cestě tedy byly k vidění spíše delší střihy, než je pro Kate obvyklé.

Výjimkou byly šaty v přírodní barvě, které navrhla Roksanda Ilincic, a které perfektně ladily společně s oblečením Williama. Tento outfit byl vybrán pro příležitost návštěvy australské památky Uluru a šaty končily těsně nad koleny Kate.

saty Roksanda Ilincic

Že si tuto návrhářku Kate i její stylistka oblíbily, potvrdily výrazné, žluté a velmi stylové šaty, ve kterých Kate přiletěla do Sydney. Ten koho však tento outfit nepotěšil, byl princ William, jež své ženě bez servítek vytkl, že mu připomíná banán. Zkrátka opravdu platí, že princové jsou na draka.

Prince William, Duke of Cambridge and Catherine, Duchess of Cambridge, Kate Middleton, Prince George of Cambridge Arrive At Sydney Airport

Druhý den po tomto extra výrazném modelu zvolila vévodkyně tlumenější odstíny od návrhářky Diane von Furstenberg. Zavinovací šaty z bavlny v základních barvách bílé a modré ladily s botami na vysokém klínku, které Kate zvolila pro oficiální cesty u protinožců několikrát. Není se čemu divit, celý den na nohách na vysokých podpatcích by Kate značně ubralo sil.

saty Diane von Furstenberg a boty Stuart Weitzman

Neformální a vzdušné šaty doprovázely krásnou postavu Kate při návštěvě pláže Manly. Australská značka Zimmermann byla dobrou volbou a šaty z letní kolekce podtrhly její přirozenost.

Prince William and Kate Middleton Visit Manly Beach

Ani na moderní kloboučky při této cestě Kate nezapomněla. Nedělní bohoslužbu povýšila na výjimečně stylovou událost. Oblékla si světlý kabátek z dílny Alexander McQueen a šedou pokrývkou hlavy od designérky Jane Taylorové. Je jasné, že ostatní účastníci bohoslužby na ni museli oči nechat. Ostatně od stejného návrháře pro příležitost kladení věnců válečným hrdinům v Blenheimu zvolila Kate modrý kabát s límečkem a délkou pod kolena. A opět jen zářila.

Prince William, Duke of Cambridge and Catherine, Duchess of Cambridge, Kate Middleton Depart St Mary's Cathedral.

Aplaus si zasloužil i výběr outfitu pro návštěvu australského Brisbane, kde byla Kate k vidění v bílých šatech s květinovým potiskem značky L.K. Bennet a s psaníčkem Oroton Odeion. S manželem zde navštívili základnu první letky a Kate bez ostychu nasedla do kokpitu stíhačky, tedy přímo do centra pilotování.

saty LK Bennet

Slavnostní večeři ve Wellingtonu zdobila návrhářka Jenny Peckhamová, resp. její černé šaty lemující útlou postavu vévodkyně z Cambridge, s výšivkou kapradiny na rameni.

The Duke And Duchess Of Cambridge Tour New Zealand

Kate však pro své cesty nepotřebuje pouze tuze drahé modely. Vystačí si i s pohodlnými džínami a sáčkem značky Zara. Alespoň takto si vyšla na návštěvu Aucklandu, v již zmiňovaných botách na platformě a v pruhovaném tričku ME+EM. Během plavby Kate sako odložila a nasadila kšiltovku, která chránila vlající vlasy alespoň částečně před větrem. Závody jachet si manželka prince velmi užívala, svého muže totiž během nich dvakrát porazila.

DUKE AND DUCHESS OF CAMBRIDGE ARRIVE IN AUCKLAND NEW ZEALAND

Zelený kabát značky Erdem a pod ním skrývající se šaty Suzannah zvolila Kate pro návštěvu dětského hospice a otevření národního cyklodromu v australském Cambridg. Manželé se netajili tím, že je návštěva dětí v hospici skutečně chytila za srdce.

Erdem

Návrhářkou, jež rozhodně na cestách nemohla chybět, byla Tory Burch, jejíž šaty Kate oblékla pro příležitost seznamování syna George s dalšími, přísně vybranými dětmi a jejich rodiči. Černobílé šaty působily klasickým, avšak nenuceným dojmem.

saty Tory Burch

Na ragbyové hřiště vešla Kate v absolutně pohodlném modelu. Džíny, tenisky a světlý svetřík značky Jonathan Saunderse vyzařovaly klidem a pohodou.

The Duke and Duchess of Cambridge at the Rippa rugby event in Dunedin

Kate ráda obléká některé modely vícekrát, a tak byla opět k vidění v červeném kostýmku Luisy Spagnoli v němž hrála kriket. Dříve jej oblékla v roce 2011, když s Williamem navštívili Saint Andrews University, kde oba studovali. Stejně tak během této cesty dvakrát oblékla modré sako Zara. I proto Kate ženy po celém světě milují. Nejenom pro vytříbený vkus, avšak i pro její lidskost vůči cenám a opakovanému nošení outfitů.

Royal Tour New Zealand - Cricket World Cup

Po celé tři týdny měl princ William se svou rodinou skutečně nabitý program. Každý den museli zastat spoustu formálních událostí, které se pokusili co nejvíce zpříjemnit sami sobě a užít si je alespoň částečně. Kate však musela zároveň „ustát“ přísné pohledy celosvětových kritiků módy a podle nás to zvládla s elegancí a noblesou. Není lehké stát po boku prince Anglie, avšak tato žena překračuje všechny škarohlídy a rozhodně neplánuje udělat chybu.

Foto: Profimedia.cz