Konec červeným podrážkám?

/ Cristina Pasquini

Tak jako jsou mezi sportovní a volnočasovou obuví nejvíce imitovány nejznámější kecky Converse , ve světě přepychu, lesku a bohatství jsou červené podrážky bot Christiana Louboutina jednou velkou nekončící kauzou.

V posledních letech světový brand Christian Louboutin zažaloval mnoho obuvnických francouzských značek od Charlese Jourdana po Yves Saint Laurenta za kopírování jasně červené podrážky, kterou proslavil sám zakladatel Christian Louboutin v 90. letech.

Po nekonečných kauzách s Yves Saint Laurent (kdy se předmětem staly červené lodičky s červenou podrážkou) značka Christian Louboutin získala patent, který je platný v USA – červená podrážka tedy náleží ve Státech jen a pouze Louboutinovi, pokud je v kontrastu se svrchní částí boty. Což znamená, že YSL může nadále užívat červenou podrážku u tohoto konkrétního modelu lodiček kdekoli jinde. Pro ostatní modely má Louboutin americký obuvnický průmysl “pod palcem”.

foto

Po americkém úspěchu se Christian Louboutin pouští do boje s červenou podrážkou v Evropě. K nejvyššímu evropskému soudu dovedla i dánskou značku Van Haaren a se stejným obviněním se pustila do mnoha jiných.

Teď jen můžeme s napětím čekat, jak se situace v Bruselu nakonec vyvine a zdali o dnes relativně dobře dostupných červených podrážkách nebudeme moci za pár let jen snít, anebo šetřit do kasičky s nápisem “Just Louboutin”.

louboutinXyslFoto: Facebook.com, Archiv firem