Kosmetické značky, které musíte znát a vyzkoušet

/ Redakce

Kosmetický svět se rozrůstá o nové, bio, niche a lokální značky. Pokud tedy milujete krásné vůně, designové obaly a přírodní kosmetiku, musíte vyzkoušet tyto značky. My je milujeme.

1) Dyptique

dyptique

Krásné obaly a ještě krásnější vůně. Francouzská značka Dyptique vyrábí dokonalé parfémy, vonné svíčky a tyčinky. Designové obaly s typickým oválným logem a přeházenými písmeny vypadají skvěle i poté, co jsou prázdné. Můžete je nechat kdekoli, na nočním stolku, v obývacím pokoji i v koupelně.

3) Nobilis Tilianobilis

Také milujete bylinky? Pak si jistě zamilujete značku Nobilis Tilia. Zakladatel české značky s přírodní kosmetikou, doktor Zbyněk Šedivý, značku postavil právě na bylinkářství. Všechny produkty jsou stoprocentně přírodní, citlivé k pokožce a domyšlené do posledního detailu.

4) Onest

ONEST-Squalane-7

Česká značka Onest začínala s jedním produktem v nabídce, multifunkčním suchým olejem z cukrové třtiny Squalane (za ten dáváme ruku do ohně, je dokonalý). Později přidala tři balzámy na rty a jejich největší novinkou je olej složený z 15 rostlin. Vše začalo vírou v to, že věci mohou být přirozené a jednoduché.

5) Aesop

aesop

Značka Aesop vznikla sice už roku 1987, větší pozornosti se jí ale celosvětově dostává až teď. Australská značka se sídlem v Melbourne se soustředí především na pěstící kosmetiku, mýdla, deodoranty, sprchové gely. Jejich obaly jsou tak dokonalé, že je nikdy nebudete chtít vyhodit.

6) Byredobyredo

V roce 2006 se zrodil nápad vytvořit z vůní Indie parfémy a vonné svíčky. Autorem byl švéd Ben Gorham, který při návštěvách své matky v Indii začal vymýšlet, jak vůně této exotické země uzavřít do flakonku. Tak vznikla značka Byredo, kterou milují lidé po celém světě.

Foto: Pinterest, Onest.cz