L’ABSOLU ROUGE: Rtěnka, která se zrodila ze srdce růží

/ Redakce

Francouzská značka Lancôme představila devět ikonických odstínů rtěnky L´Absolu Rouge, které jsou inspirovány skutečnými odrůdami růží.

Ve svém hledání po ideálním odstínu rtěnky, která by vyjádřila nejčistší záři vycházející ze srdce růže, rozvíjeli speciální kolorimetrické extrakční techniky k obnovení zářivé barvy svých rtěnek. Zářivá a pigmentovaná barva je “extrahována” ze samého srdce každého květu. Tudíž se nejkrásnější květiny světa staly skutečným zdrojem odstínů rtěnek.

Každý okvětní lístek prochází chromatickou analýzou, která reprodukuje jeho přesný odstín pomocí spektrofotometru, kde jsou fotosenzitivní buňky spárované s počítačem. Je zde také snímáno světlo odrážející se od okvětních lístků růže. Následně jsou tyto vlastnosti převedeny do kolorimetrických hodnot, a tato data jsou pak použita k tomu, aby reprodukovala skutečné barvy růží. Jak prosté.

Do základu rtěnky přidají odborní koloristé přesné dávkování pigmentů a perleti, aby dosáhl okvětní lístek růže přesné barvy. Textura rtěnky se pak přenese do nádoby. Následně jsou vzniklé a neobyčejně bohaté barvy umístěny do kultovního černozlatého L’Absolu Rouge pouzdra.

Tímto procesem tak vzniklo 9 nových, unikátních, růžemi inspirovaných odstínů L´Absolu Rouge:n°368 – odstín růže Lancôme, n°160 – odstín růže Amour, n°246 – odstín růže Comtesse, n°244 – odstín růže Amnesia, n°349 – odstín růže Carrousel, n°342 – odstín růže Damascena, n°165 – odstín růže Grand Cœur, n°156 – odstín růže Bengal, n°257 – odstín růže Bourbon.

Rtěnky seženete v sítích parfumeriích a také v nově zrekonstruovaném Lancôme Beauty Institutu, který sídlí na pražském Jungmannově náměstí .

lancome-01

Foto: Archiv značky