Les Parfums Louis Vuitton doplní nová vůně pro muže

/ Lenka Komrsková

Les Parfums Louis Vuitton píšou novou kapitolu své parfumérské ságy a představují sedmou vůni, tentokrát pro muže. Unikátní kompozice se jmenuje Imagination a jejím autorem není nikdo jiný než dvorní mistr parfumér značky Louis Vuitton – Jacques Cavallier Belletrud. Vznikla v samém srdci jeho ateliéru v Les Fontaines Parfumées v Grasse.

Představivost a kreativita jsou již od počátku pevně vepsány do DNA značky Louis Vuitton. Vyčíst je lze i z díla Jacquese Cavalliera Belletruda, který neúnavně posunuje hranice svého umění. „Dlouhých pět let jsem snil o tom, že se mi podaří odhalit krásu ambry a zhmotnit ji moderním způsobem, oproštěným od nostalgie,“ vysvětluje mistr parfumér. S ohledem na tuto ideu se rozhodl využít Ambrox, opravdový parfumérský poklad v podobě molekuly, která se přirozeně nachází v ambře.

Jak ale nechat vyniknout tuto unikátní a specifickou surovinu? Jacques Cavallier Belletrud dokáže kouzlit s kontrasty. Tlak pro něj představuje nekonečné možnosti, z intenzity dokáže vyčarovat dokonalou a vyváženou vůni. Jako vždy hraje významnou roli velký důraz na detaily, láska k práci a nadání pozvednout ty nejúžasnější výtvory přírody. A tak se v tomto případě podstata Ambroxu dokonale rozvíjí ve spojení s nejušlechtilejším z citrusů. Kalábrijský bergamot, pomeranč a sicilský cedr dodávají vůni nádech slunečních paprsků  a zářivého světla. „Zůstávám věrný nepřikrášlenému zpodobnění základních surovin“, prozrazuje mistr parfumér. Jejich majestátní charakter ještě pozvedá květinová svěžest tuniského neroli. Společně navozují atmosféru středomořské krajiny probouzející se za úsvitu. A pak přichází na řadu kořeněné složky, které vše ještě zintenzivní. Nigerijský zázvor, získaný extrakcí pomocí oxidu uhličitého, a cejlonská skořice velmi unikátním způsobem zesilují a oživují nóty této kompozice.

K závěrečnému zvýraznění vůně zvolil Jacques Cavallier Belletrud zvláštní a vzácný černý čaj z Číny, získaný opět extrakcí s využitím oxidu uhličitého, s jemnými tóny trávy, slámy a lehce kouřovým nádechem. „Čaj evokuje kouzlo Východu, fantaskní pohled na putující karavanu. Přináší sebou cestovatelského ducha, který je olfaktorním zpodobněním světa značky Louis Vuitton,“ vysvětluje mistr parfumér. Jeho dílo úžasným způsobem komplexně uchopuje tóny ambry ve spojení s nádechem guajakového dřeva a dýmu. „Ambra zde vystupuje v čisté, smyslné a sofistikované podobě, jako základ parfému, který je ztělesněním moderní mužné elegance,“ uzavírá Jacques Cavallier Belletrud. Seznamte se s kreativní dokonalostí ve službách krásy a emocí. V prodeji od 3. června ve vybraných buticích Louis Vuitton a na louisvuitton.com