London Fashion Week: Alexander McQueen, Mary Katrantzou a Vivienne Westwood

/ Redakce

Londýn je naší srdcovou záležitostí. Každý rok se těšíme na kolekci Vivienne Westwood, letos nás příjemně překvapila Mary Katrantzou a oslavuje dočasný návrat značky Alexander McQueen na britské módní molo.

Alexander McQueen7 Alexander McQueen2
Pohádkový Alexander McQueen
Módní značka Alexander McQueen se po deseti letech vrací na Londýnský Fashion Week a nutno říci, že ve velkém stylu. Inspirací byla kreativní ředitelce Sarah Burton asi pohádka o Alence v říši divů a tak jsou modely plné motýlků, krajek, kontrastů materiálů a samozřejmě i kontrastu dívčí něžnosti a vzrušující erotičnosti. Burton si v černo-růžové barevnosti pohrála s transparentními materiály, kůží i peříčky a kožešinami ve spojení s „peřinovými“ kabátky, výšivkami a korálkovými aplikacemi. Zkrátka vytvořila takovou rockovou pohádku ve které by se chtěla ocitnout snad každá žena.

Mary Katrantzou5 Mary Katrantzou2
Kovbojka Mary Katrantzou
Řecká návrhářka Mary Katrantzou se pro sezónu podzim/zima 2016 inspirovala v Americe 50.let. Na molo potažené stříbrnou fólií tak poslala kovbojky v pestrobarevných košilích a kabátech, pouzdrových sukních a šatech, ale také printových cigaretových kalhotách. Žádná černá nuda, naopak, střihově jednoduché kousky někdy až kýčovitě kombinující několik barevných potisků, byly svěžím závanem v podzimních vodách.

Vivienne Westwood10 Vivienne Westwood2
Pohodlná Vivienne Westwood
Nádhernou rozmanitou podzimní kolekci předvedla na londýnském Fashion Weeku Vivienne Westwood. Modelky vypluly před natěšené diváky v outfitech připomínajících takt trochu Charlieho Chaplina a jeho oversize oblek, samozřejmě šmrncnutý rockovým nádechem, který v kolekci britské královny módy nesmí chybět. Ani barevnost nepůsobila na první pohled moc pospolitě, tlumená hnědá, černá, stříbrná, červená, růžová i zelená a modrá, dávaly ale dohromady mix jako ze staré šperkovnice. A byla to nádhera