LondonFW: Simone Rocha, J.W. Anderson a Emilia Wickestead

/ Redakce

Druhý den londýnského módního týdne uvítal návrháře J.W.Andersona, Simone Rochu a Emiliu Wickestead s dávkou překvapivých trendů a inovativních technologií, které jen zastupitelé anglické vlajky dokáží vytvořit.

Orientální Simone Rocha

Inspirace vzdáleného Kyota se projevila v kolekci Rocha ve velmi sofistikované podobě jemných květovaných potisků na hedvábí a kimonových střihů. Kolekce plná kontrastů nejen v texturách materiálů, ale i pásových aplikacích na neoprenových či empírových šatech byla správným krokem k úspěchu přehlídky.  Zemitá barevnost modelů skvěle interpretovala celou orientální náladu jarní/letní kolekce, idealizované designérkou, která mířila především na hyper-moderní ženskost.

Rocha

Nesourodý J.W. Anderson

Kolekce J.W. Andresona inspirovaná z části malbami Keitha Haringa, atmosférou francouzských budoárů a romantickou náladou jemných řasení působila velmi nesourodě a postrádala jakýkoliv sjednocující prvek. Žena nosící kolekci S/S 2016 nemá dle Jonathana stanovený mood. Může být přitažlivá s úzkou sukní a netypickou odhalující podprsenkou, nebo s balónovými kalhoty a extravagantně nařaseným topem tělové barvy. Řada modelů vymykající se světovým trendům se držela především typického potisku tohoto módního domu.

JW anderson

Rafinovaná Emilia Wickestead

Designérka oblékající především londýnské ženy nejvyššího postavení předvedla kolekci plnou sladkých barev a retro vzorů. Nabídla vše od geometrických tvarů sedmdesátých let po evergreenové květné fantazie. Experimentace s proporcemi oděvů je tím detailem, kterým se Emilia odlišuje a dodává tak ženám možnost obstarat si ženský, ale zároveň rafinovaný vzhled v moderním pojetí.

emilia

Foto: WWD