Los Angeles Fashion Week S/S 2013

/ Redakce

Ve dnech 12. – 19. října se na druhé polokouli ve druhém největším městě Spojených států amerických konal týden módy, který měl předurčit oděvní budoucnost nadcházejícího jara a léta ve městě andělů.

Týden módy v Los Angeles probíhá od roku 2002 a vždy je rozprostřen po celém městě, klíčovými oblastmi jsou ale především Downtown a Hollywood.  Na těchto místech se každý půlrok schází velký počet nezávislých a mezinárodně uznávaných návrhářů. Mnozí z okolí jej vnímají spíše úsměvně, přesto se zde i letos našlo mnoho zajímavých prezentací, které rozhodně dokážou podržet L.A. nad vodou a směle tak mohou konkurovat návrhářům zvučnějších jmen.

Představilo se zde mnoho originálních kolekcí, přestože většina z nich není všeobecně známa, zkusíme se na ně podívat o něco blíže. Tak například Skingraft, jeden z nejvyhledávanějších módních domů v L.A., jehož kousky si oblíbily hvězdy jako je Janet Jackson, Rihanna nebo Nicki Minaj. Kolekce je inspirována novodobými gangy, nechybí tedy klasické siluety motorkářských bund, které se zdají být velice pohodlné. Skingraft vsadil jednoznačně na lehkou a ohebnou kůži, která byla doplněna o bavlněné a pletené detaily. Camila x Castillo´s si pohráli s geometrií a vynikli originálním make-upem, nové tváře se účastnily Gen Art Fresh Faces show, zajímavé pojetí měla i přehlídka Louis Verdad Denim, Korovilas či působivá kolekce Paul Redmond, která působila až skoro roboticky.

Opravdu zajímavým překvapením byla přehlídka Haute Curves, první módní přehlídka opravdových křivek. Na té se podíleli návrháři, kteří tvoří své modely ve velikosti 12 a více. Navíc výtěžek z této akce putoval Michelle´s Place, místní charitě poskytující podporu lidem, kteří se přímo setkali s rakovinou prsu, ať už osobně či ve svém okolí.

 

Foto: www.mystyle.com

0 Comments

Leave a Comment