Triky profesionálů, jak nejlépe nanést make-up

/ Redakce

Dokonalá aplikace make-upu není jen tak. Zkuste se tedy naučit ty nejlepší triky významných vizážistů. Co vám usnadní vytvoření perfektního looku?

Vytvořte si vlastní odstín

Přestaňte se už trápit s hledáním dokonalého odstínu make-upu a po vzoru profesionálů si vytvořte svůj vlastní. Stačí si pořídit váš oblíbený produkt ve dvou odstínech, které spolu budete mixovat přesně podle vlastní potřeby. Jen tak docílíte dokonale přirozeného vzhledu. Hutný make-up můžete také zjemnit hydratačním krémem a vytvořit z něj lehký tónující krém.

Dokonalá báze

Silikonové báze možná fungují skvěle, naší pleti ale nepřináší pleti nic dobrého. Proto místo nich vsaďte na ikonický krém z francouzské lékarny Emryolisse Moisturizers, který používají vizážisté po celém světě. Pleť dokonale připraví na perfektní podklad a make-up si díky němu snadno a přirozeně sedne a vy už se jen můžete radovat z výsledného glow efektu.

Make-up jen tam, kde je třeba

Nejčastější chybou, kterou můžete udělat, je aplikování zbytečně velkého množství make-upu. A navíc do míst, kde ho vůbec není třeba. Dejte na triky profesionálů a použijte ho jen tam, kde opravdu musí být, a poté jej důkladně rozetřete do ztracena. Docílíte pak maximálně přirozeného efektu i bez zbytečných nánosů masky.

Jedině prsty

Silikonové houbičky, make-up blendery, štětce – je tolik způsobů, jak nanést make-up. Většina vizážistů ale zůstává u osvědčené klasiky, tedy vlastních prstů. Ty jsou v mnoha případech tou nejlepší a nejjednodušší volbou a zároveň i nejhygieničtějším postupem, protože ruku na srdce, kdo z nás si po každé aplikaci poctivě pere štětce či blendery?