Mansur Gavriel chrání svoje kabelky!

/ Redakce

Newyorská značka Mansur Gavriel, která si u nás v průběhu let získala především minimalistickými kabelkami a nově také řadou obuvi, vysokou oblíbenost, začíná čelit nemilým problémům copyrightu. Majitelky se rozhodly reagovat žalobou mířenou k federálnímu soudu na trh, který se zdá stále častěji příznivý pro kopírování ikonických modelů luxusních značek.

Konkrétně návrhářky podaly žalobu na několik italských výrobců kožené galanterie jakými jsou Pelletteria Pierre SNC, DiScarselli Roberto & C, Bruna Rosso SNC a Hobbs Group SRL, kteří se dopustili výroby a distribuce jejich nejikoničtější kabelky Bucket Bag, aneb kabelky ve tvaru pytlíku s nezaměnitelným kontrastním vnitřkem.

MTE5NTU2MzI1MjEzMTExODE5

Na celou situaci se přišlo díky několika bystrým zaměstnancům Mansur Gavriel, kteří kabelky objevili na webových e-shopech včetně Brunarosso.com a H-brands.com, kteří okopírované kabelky nestydatě nabízeli. Nicméně i přes bezvýsledné upomínky dané soudem inkriminovaným e-shopům a výrobcům na zástavu výroby se soud snaží návrhářkám přinést alespoň tučnou náhradu škod z ušlých tržeb, kterou si zajisté zaslouží!

Floriana-Gavriel-Rachel-Mansur-17sep15-Getty_b_426x639

Ovšem není to poprvé, co návrhářky čelí takovémuto problému. Floriana Gavriel a Rachel Mansur se ocitly ve středu copyright dramatu několikrát, ačkoli v poslední době to byly právě ony, kdo byly obviněny z plagiátorství. Designér obuvi Maryam Nassir Zadeh tvrdila, že jejich nově vyšlá kolekce obuvi se značně podobá její vlastní. Naštěstí se ale žádný právní postih Mansur Gavriel nedotkl a vše se vyřešilo poklidnou cestou. Na druhou stranu, kdo v dnešní době zahlcené trendy je ještě schopen vytvořit něco, co ještě nikdo neviděl?

Foto: Mansur Gavriel