Marc Jacobs rozjel vysokou šachovou hru

/ Redakce

Dlouho očekávána módní událost je za námi.

A opět nadchla, okouzlila a dostala celý svět. Geniální Marc Jacobs je zcela právem považován za módního génia. Vždy oslní, překvapí a dodá své prezentaci tu skutečnou pompéznost. Ani letos v Paříži tomu nebylo jinak. Tentokrát Marc rozjel vysokou šachovou hru, kterou dal téměř mat všem modelkám. Z eskalátorů máme my ženy nosící vysoké podpatky strach vždy a je jedno, zda na ně nastupujeme, jedeme nebo vystupujeme. Hrůza z toho, že se nám podpatek zadrhne nebo ulomí nebo se prostě skácíme dolů, nás provází vždy. A co teprve, když u toho ještě musíte dokonale vypadat a víte, že oči všech zúčastněných lpí jen a jen na vás. V zádech cítíte nervózního návrháře, který čeká na samotné defilé.

Tento adrenalin připravil Marc Jacobs modelkám, choreografům i nám divákům. Modelky sjížděly dolů ve dvojicích. Musely být perfektně synchronizované, aby výsledný look byl ohromující. Hlavním motivem celé kolekce byla šachovnice v odstínech žluté, bílé, béžové, tmavě zelené a hnědé. Aby nezůstalo jen u čtverců, rozbil Marc šachovnice květinami, které nás skutečně nadchly. Délky sukní i kalhot se střídaly s přesností dlouhé, pod kolena a mini. Linie byly velice čisté a většinou úzké. Rovné kabáty ke kolenům jsou ohromující a vysoce elegantní. Průhledná kostka na šatech, kalhotách i sukních vám vyrazí dech. Čelenky s mašlí ve vlasech dodávají celému outfitu jemnost, která k LV rozhodně patří. Účesy i celkový look připomínaly dobu 60. let, které nás nechávají zavzpomínat na eleganci a dobu, kdy na sebe ženy opravdu dbaly a to od účesu, přes make-up až po samotné oblečení sladěné s obuví.

Celá kolekce je jedním slovem stoprocentně dokonalá a samotného jara se již nyní nemůžeme nikdo z nás dočkat. Tleskáme pane Marcu Jacobsi…a zase někdy příště.

 

Foto: LV – Ludwig Bonnet

 

0 Comments

Leave a Comment