MBNYFW: Pohled do zákulisí

/ Redakce

Týdny módy neudávají trendy jen v módě jako takové, ale i v líčení, které k celkovému stylu bezprostředně patří. jak budou podle návrhářů vypadat trendy pro jaro a léto příštího roku?

Zářijový New York ukázal, že příští jaro a léto bude hlavní přirozenost a minimum barev. Důraz bude kladen především přirozenou a zářivou barvu pleti.

Francois Nars, který měl na starosti make-up na přehlídce Marca Jacobse, to vidí takto – žádný make-up, jen rozjasňující hydratační krém na celý obličej i krk. Tak trochu extrém vysvětluje následovně „Marc je vždy extrémní s make-upem modelek, často je make-up velmi výrazný. Důraz byl tedy kladen na vlasy a dívky neměly na obličeji nic.

Marc Jacobs

Ralph Lauren vsadil na čistotu a klasiku.Kolekce má safari look, proto jsem zvolil make-up přesně v tomto stylu“ říká Tom Pechceux, hlavní make-up artist této přehlídky.

Ralph Lauren

Na přehlídce značky Rag&Bone se o make-up starala značka NARS pod vedením Gucci Westmana. Ten zvolil make-up zářivě přirozený a ženský.

Rag and Bone

Ženskost byla vidět také na přehlídce Michael Kors.Michael chtěl, aby dívky vypadaly draze“ řekl o představě návrháře Dick Page, hlavní make-up artist. Pro lehce třpytivý vzhled tak použil dva bronzery z řady Michael Kors.

Michael Kors

O tom, že jaru a létu bude velet přirozenost a jemnost však pochyb není. A přesně to i k tomuto ročnímu období bezesporu patří.

Foto: wwd.com