MBPFW přivítá opět významné módní osobnosti

/ Redakce

Ani tento ročník MBPFW nebude ochuzen o významné hosty ze světa módního průmyslu. A které Praha přivítá tentokrát?

Nadcházející Mercedes-Benz Prague Fashion Week navazuje na loňskou zářijovou i letošní březnovou edici a zve do Prahy módní profesionály globálního významu. „Náš fashion week chce být, stejně jako tomu je v hlavních módních metropolích, platformou, která dá návrhářům příležitost zviditelnit se v mezinárodním měřítku, případně šanci odstartovat do světa. Snažili jsme se proto o 360° pokrytí a mezi pozvanými máme zástupce velkých globálních i artového módního média, nákupčí z oblasti fashion a v neposlední řadě také na módu specializovanou PR agenturu,“ vysvětluje Lukáš Loskot, ředitel Mercedes-Benz Prague Fashion Week.

Zvláštním hostem módního svátku bude ředitelka Mercedes-Benz Kiev Fashion Days a jedna z top 500 nejvlivnějších
osobností v módě podle expertního média Business of Fashion, novinářka (Nowfashion.com, Style.com) a propagátorka ukrajinských návrhářů Daria Shapovalova. Z vášně pro lokální módu za sedm let vybudovala vlastní úspěšný showroom na pařížském fashion weeku a od válčící domoviny k módě odtrhla pozornost New York Times nebo britského Guardian. Shapovalova bude mít přednášku v rámci konference MBPFW: FASHIONTECHCZ II. v pondělí 31. 8. dopoledne. Projde si také pražské butiky s místní módou a seznámí se s českými a slovenskými módními návrháři.

Daria Shapovalova

Daria Shapovalova

V současnosti jedna z nejžádanějších českých modelek v zahraničí je pětadvacetiletá modelka a herečka Eva Doll, která je tváří letošního MBPFW. Bude k vidění jak na přehlídkovém mole, tak v pozici čestného hosta.

Eva Doll

Eva Doll

Americký měsíčník W, který je od roku 1972 mezinárodně uznávanou módní a kulturní autoritou. Jeho 1,4 miliony čtenářů jsou zvyklé na módní obsah nejvyšší úrovně. Na pražskémfashion weeku ho zastoupí jeho redaktorka
Sam Walker a street style fotograf Adam Katz Sinding, který se do milované Prahy vrací po březnovém MBPFW již podruhé.

Adam Katz Sinding

Adam Katz Sinding

Italskou edici módního magazínu Vogue bude v Praze reprezentovat jeho talent scout, stylista Alessandro Buzzi. Buzzi je spoluautorem pravidelné přílohy Vogue Talents. V Praze povede Fashion Talk s Q&A na téma talent v módě a bude také čestným členem poroty studentské soutěže Mercedes-Benz Talent.

Alessandro Buzzi

Alessandro Buzzi

Zástupci v současnosti nejsilnějšího online módního média Nowfashion.com, kteří se poprvé přijeli na českou módu podívat letos na jaře, se do Prahy vrací i na zářijovou edici. Šéfredaktorku Jessicu Michault tentokrát vystřídá redaktorka Elisabeta Tudor.

Stylový magazín Hunger „pro kulturně a vizuálně hladové“ zastoupí na pražském fashion weeku jeho módní ředitelka Kim Howells, která se dlouhodobě věnuje podpoře nových talentů také formou konzultací.

Další z českých topmodelek Niki Trefilová, která se během prvního roku své kariéry objevila pětkrát v magazínu Vogue, přijede jako host. Hvězda Niki aktuálně strmě stoupá. Je tváří kampaní MaxMara Sportmax a Kenzo, na kontě má editorialy v Harper’s Bazaar, Marie Claire či Madame Figaro a nyní už také titulní stranu francouzské edice Vogue.

Srovnávat úroveň české módy se světovou přijede také Becc Gray, majitelka a ředitelka londýnské PR a marketingové agentury Bloody Gray, která zastupuje mimojiné jednu z nejúspěšnějších českých návrhářek Martinu Špetlovou.

Foto: MBPFW; Facebook.com