MBPFW SS2016: Daniela Pešková a její proces změn

/ Redakce

Studentka UMPRUM Daniela Pešková bude svou kolekci prezentovat na MBPFW již potřetí a my jsme se nemohli dočkat a chtěli ještě před přehlídkou zjistit o kolekci SS 2016 vše.

PeA...A_kova_webPražský Fashion Week už je tu, jaká bude kolekce, kterou o víkendu předvedete?
Bude to dámská, lehce elegantní a minimalistická kolekce, která celá vychází ze střihu kalhot.

Co si pod tím máme představit?
Z jednoho střihu kalhot vycházejí všechny komponenty kolekce, ať už šaty, halenky nebo sukně. Hlavní myšlenka se odvíjí od myšlenky účelu, který netrvá až do konce. Během něj totiž dochází k přetváření, abstrakci či vyjmutí a následné deformaci a tak prvotní účel přestává být důležitý. Teprve cesta totiž ukáže pravou tvář. Nic totiž není dané a vše se dá změnit.

Jak vás napadlo svou myšlenku vyjádřit právě kalhotami?
Měla jsem takové období, kdy jsem si oblékala věci jinak, než se mají. Tenkrát jsem si šila kalhoty a než byly došité, zkusila jsem si je jako sukni a zjistila jsem, že to vypadá výborně, stejně tak jako halenka a podobně. A právě tehdy mě napadlo, že věci nemusejí mít jen tu funkci, pro kterou jsou prvotně stvořeny.

Jaký jste zvolila materiál?
Tím, že vycházím z klasických kalhot, sáhla jsem i po klasickém materiálu, po klasické vlněné oblekovce.

Kolik kusů kolekce má?
Zhruba deset. Tím, že některé variace stále ještě hledám, je počet tak trochu variabilní. Moje práce je zkrátka neustálý proces. Já osobně mám ráda dělat na kolekci dlouho, nechat ji postupně uzrávat a rodit se. O téhle jsem přemýšlela asi dva měsíce a pak ji teprve začala tvořit.

Zdroj foto: Archiv Daniely Peškové, www.danielapeskova.tumblr.com