MBPFW SS2016: ODIVI a Monika Drápalová

/ Redakce

Po společensky laděných kolekcích se na řadu dostaly návrhářky Iva Burkertová se značkou ODIVI a stálice české módy Monika Drápalová.

_MG_8754Vlající stuhy,oversize mikiny a průsvity, to jen málo z toho, co poslední přehlídkový den předvedla návrhářka Iva Burkertová se značkou ODIVI. Kolekce jaro/léto 2016 v odstínech bílé, šedé a narůžověle pudrové byla inspirována albem YET od hudebního uskupení VR/Nobody a dle mého názoru se velmi povedla. Návrhářka lehce ustoupila od svého streetového stylu a stala se romantičtější, lehce svůdnější a jaksi poetičtější, což podpořily i květiny, jež některé modelky měly jako doplněk.

_MG_8910Skvělá byla i kolekce Moniky Drápalové, která se ve své tvorbě inspirovala hledáním kulturní identity. Využila typické orientální prvky, vzory i materiály, které kladla na sebe, nechala je potisknout modro-bílými motivy i je vyšvihla v dokonalých střihových variacích. Designérka, která první polovinu roku strávila tvorbou pro Českou televizi, čímž se asi lehce umírnila v uměleckém provedení a vrhla se na větší nositelnost, předvedla saka, topy, kalhoty a šaty, které byly ve stylingu dotaženy k naprosté dokonalosti a rovnováze.

Zdroj foto: MBPFW