MBPFW SS2016: Vladimír Staněk a Lukáš Lindner

/ Redakce

Poslední den pražského Fashion Weeku zahájili mladí studenti a po nich přišli na řadu zaběhnutá jména české módy Vladimír Staněk a Lukáš Lindner.

_MG_8275Kolekce Vladimíra Staňka tvořícího pod značkou Stinak odkazuje na současnou dobu a život a nese název „This Is War“: Peníze, sociální sítě, touha být „Young, rich & famous“. „Snažil jsem se vytvořit jakési brnění, kterým jsme pro život vyzbrojeni“ říká o své kolekci sám autor. Designér tak velmi zajímavým a hlavně nekonvenčním způsobem interpretoval svět bohatých, mladých a známých, kdy původní myšlenku „brnění“ přetvořil do podoby velmi spoře oděných modelů. Minimalistické slipové plavky s monogramem dolaru, průhledné technické materiály nebo pánské šaty, takto Staněk ukázal svůj velmi unikátní pohled na aktuální svět pánské módy.

_MG_8422Naopak Lukáš Lindner se pustil i do světa ženské módy. Jeho krejčovské řemeslo se neslo v duchu kontrastů mezi jemnými a pevnými materiály s leskem. „Móda musí splňovat účel a tím je samotné oblékání,“ říká ke své tvorbě. Svým mottem se řídil i v případě kolekce na jaro/léto 2016. „Opět kladu největší důraz na materiály, tentokrát i jejich kontrast. Jedná se o pravé usně v kombinaci s lehkými hedvábnými žoržety, šifony a organzou,“ popisuje ji. Co se týče druhů oděvu, novinkou byly „bikerjackets“, rozevláté overaly, culottes a široké kalhoty. Kromě dámských pak návrhář představil i modely pánské, které byli převážně stejného rázu. Širší kalhoty a topy v pánské kolekci odráželi Leinderův půvab a smysl pro elegantní, ale zároveň zajímavou módu.

Zdroj foto: MBPFW