MFW Versace, Marni, Salvatore Ferragamo, Missioni

/ Redakce

Předposlední den Milánského módního maratonu představil neméně známé a oblíbené designérské značky jako jsou Marni, Missoni, nebo také Salvatore Ferragamo s jeho netypickou kolekcí, která letos značně vybočuje z jeho klasické tvorby. Nechyběla také stále vyzývavá a excentrická kolekce Donatelly Versace.

Versace

Sexy a nespoutaná, taková je móda podle Donatelly Versace, která si i na příští sezónu neodpustila spousty nahé kůže. Nicméně, musíme uznat, že se nechala rovněž, jako mnoho designérů, inspirovat trochu legendárními sedmdesátými léty a jejich zvonovými kalhotami, které se několikrát v kolekci ukázaly. V kolekci se také ocitlo mnoho možností pro denní nošení, s čímž v podstatě Donatella přehlídku zahájila. Nechyběly kalhotové, ale i sukňové kostýmky tmavých a světle modrých odstínů, které byly doplňovány o pohodlné batohy a praktické sportovní kabelky, které by se pro moderní ženu měly stát v příští sezóně bezprostředním “must have”.

1

Marni

Není co řešit, letošní podzim zaplaví barvy! Není snad designér, který v kolekci nevyužil alespoň škálu pěti výrazných barev, a ani u Marni tomu nebylo jinak. Kreativní ředitel Consuelo Castiglioni se při tvorbě povznesl nad ženskou siluetou a díky netypickým střihům ji rafinovaně podtrhl. Například nabírané rukávy byly zajisté, co se týče kreativity a zpracování, absolutním favoritem. Jedním z nezapomenutelných prvků se poté stala velká plexi kolečka imitující efekt rybích šupin, která zdobila nejeden model. Velkou roli v kolekci Consuela tvořily komplety a kostýmky, které v podstatě pokračují v oblíbeném trendu z minulé sezóny. Každopádně bychom se u Marni dokázaly obléci od hlavy až k patě!

marni

Salvatore Ferragamo

Vzpomenu-li si retrospektivně na přehlídku Salvatore Ferragamo, nemohu myslet na nic jiného, než na roztomilé chlupaté lodičky, které doprovázely téměř každý model. Nejspíš to bylo také díky tomu, že Ferragamo netvořil pouze v klasických barvách. Celá kolekce totiž zahrnovala barvy jako medově-oranžová, růžová, zelená, ale i modrá, které se vzájemně doplňovaly s primární bílou a černou. Dokonalé byly rovněž jednoduché a efektivní vzory. Pruhy, kostky, ale i “cikcak” vzory podtrhující ženskou siluetu. Dáváme palec nahoru také za dokonalý detail zaoblených krajů sukní, které téměř připomínaly prvky středověkého oblečení.

FotorCreated

Missioni

Kolekce značky s rodinnou tradicí nabídla svému publiku tak trochu hippie a bohem looky, které byly zdobené (jak bývá u Missoni obvyklé) nejrůznějšími ikonickými potisky a texturami. Novinkou pro podzim/zimu 2016 byly lurexové tkaniny, které na večerních šatech kombinované s úzkými šálami vypadaly opravdu famózně. Nicméně, barvami se na podzimní kolekci také příliš nešetřilo. Kolekce přímo překypovala modely výrazných pastelových barev, modrá, růžová, žlutá, ale i tyrkysová, které bychom vůbec k sychravému podzimu nepřiřazovali.

missoni

Zdroj: WWD