Milan FW: Prada, Moschino, Fendi, MaxMara

/ Redakce

Druhý den MFW sestavený z žebříčku nejoblíbenějších značek stylových milánských žen nenechal chladné i největší módní kritiky. Zábavné, často eklektické kolekce od Max Mara, Fendi, Prady a Moschino byly opět neskutečnou podívanou.

Námořnická Max Mara

Značka držící se při každé kolekci věrně jedné tématice, letos zabrousila do námořnických vod. Obrovské duffle bags vhodné na rozsáhlé námořnické plavby a revize klasickým „sailor“ uniform přesně tuto mořskou múzu vystihla. Nechyběly také ikonické odstíny červené, bílé a tmavě modré, které jsou vodítky námořníků. Pruhovaný vzor doprovodil velmi moderní a inovativní hvězdičkový, který dodal kolekci šibalský twist .

max mara

Fendi

Snad každá kolekce pod křídly Karla Lagerfelda je trefou do černého. Dokonale propracované střihy spojené s nejluxusnějšími materiály vždy lahodí módní duši i oku. Lehký nádech edvardiánské epochy evokovaly balónové rukávy, nohavice a historické drapované roláčky. První část modelů zastoupila barevná plejáda oranžových, korálových a modrých odstínů prosvětlených „total white“ looky. Druhá část se poté nesla na tónech zemité khaki a černé a ukázala tak na typicky tmavou stránku designéra.

fendi

Prada

„Ugly“ móda v podání Miucci Prada dokáže každým rokem překvapit novými trendy. Kostýmky sestavené z ikonického kabátu s krátkými klopami a rovné sukně doplňovaly hravé bambulové náušnice připomínající vánoční ozdoby a dokonale zlaté rty, které daly modelům nečekaný šmrnc. Neopomenutelná je také inspirace sedmdesátými lety a legendárními interiéry Toma Dixona.

prada

Staveniště podle Moschino

Jeremy Scott zavítal pro kolekci S/S2016 přímo na staveniště. Eklektický návrhář dokáže překvapit rok od roku více originálními a neotřepanými tématy. Neonová oranžová a limetová zelená doprovázely celou kolekci. Materiály napodobující bezpečnostní pásku či plastovou oranžovou mřížku dokonale vtáhly diváky do děje stavby. Kolekce na hranici rozumného myšlení krásně zakončila tento perně nabitý milánský den. Ovšem třešinkou na dortu byla stavební helma, kterou několik hostů mělo hrdě na hlavě. Byla to totiž osobní pozvánka na samotnou přehlídku.

moschino