Mladí designéři na Unique Fashion Week

/ Redakce

Práce letošních studentů technických i uměleckých vysokých škol byly čerstvým vánkem k závěru Unique Fashion Weeku. Kolekce, které studenti předváděli, byly směsicí neočekávaných, někdy bláznivých a sem tam i dobrých návrhů hodných zmínění.

Paradoxem a spojitostí kolekcí, které by na dnešním trhu měly dle mého názoru šanci uspět, byla monotónnost a neutrálnost barev. Mladí nadějní designéři, kteří svou práci odvedli na výbornou, zvolili převážně krémové, bílé a černé tóny, které vyšvihly excelentním zpracováním a promyšleností jednoduchých padnoucích střihů. Za zmínění stojí kolekce Pilot z VŠUV Bratislava, kde si mladá designérka nenechala ujít ani jeden stylingový detail a dokázala tak vytvořit téměř dokonalou přehlídku hodnou konkurence italské značky 1a Classe by Aliviero Martini. Vyznamenala se též jemná kolekce s distingovanou bílou látkou z TUL v Liberci.

Bratislava VŠVU

Bratislava VŠVU

Naneštěstí se také mnoho univerzitních studentů nechalo opět unést, jak tomu každoročně bývá, vlnou typicky českého “design pro design”. (tohle je můj osobní “terminus technicus”, který vystihuje chtění nutně tvořit “originální” věci). Nechyběly tudíž předimenzované kapuce, odstávající boky kalhot nebo extrémně nepadnoucí a nelichotící střihy mající inspiraci bůh ví kde.

nejlepší  VŠUV accelerator

Bratislava VŠUV

 

Podtrženo sečteno, ví se, že všichni pro obor návrhářství, i když sebevíce chtějí, stvořeni nejsou a je tedy nutno nechat tvořit ty, kteří jsou tomu více talentově obdařeni. Protože ano, takoví v České Republice existují, jak jsme tomu mohli přesvědčit i na letošním Unique Fashion Weeku.

nejlepší TUL accelerator

Liberec TUL

 

Foto: Unique Fashion Week